| Andreeaandreeasaa a întrebat:

Bună seara TPU!
Poate fi posibil sa fii insarcinata dar sa nu ai simptome?
Nu sângerări, nu grețuri, nu vărsături, nu ma dor sânii... etc
Dau funda!
Mulțumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In cazul si situatia descrisa de tine, bineinteles ca este posibil sa existe o sarcina formata si instalata in uter, in cazul in care au fost intretinute acte sexuale neprotejate cu mai mult de 2 saptamani in urma. Neinceperea sangerarii menstruale la data preconizata sa se produca, in foarte multe cazuri poate sa fie/sa reprezinte semnul caracteristic al sarcinii existente in uter.
In primele circa 5-6 saptamani ale sarcinii formate si instalate organismul femeii este perfect echilibrat fiindca de regula NU exista si nici NU se manifesta niciuna dintre simptomele pe care le-ai amintit : ''dar sa nu ai simptome, nu sângerări, nu grețuri, nu vărsături, nu ma dor sâni... etc ""
Doar testul de sarcina iti poate oferi raspunsul corect la aceasta intrebare. Multa sanatate!

4 răspunsuri:
| Crackman a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Păi nu după lucrurile astea se decide dacă ai sarcină sau nu...
Ci dacă ovulul și spermatozoidul s-au pupat happy

| isemilia a răspuns:

Da. Fiecare sarcina difera.

| Teo29 a răspuns:

Mereu exista acest risc de sarcina, daca este act sexual neprotejat.
Fiti responsabili!
Folositi prezervativul inaintea fiecarui contact sexual!