| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara TPU, sa va povestesc despre relația prietenului meu cu o femeie de 43 de ani, deci, am un prieten, unul dintre cei mai buni prieteni ai mei, ne cunoaștem de peste 15 ani, ne înțelegeam foarte bine pana ce el s-a combinat cu o femeie de 43 de ani, divorțată, fără copii, el are 20 de ani. Stiu, e ciudat, ea este psiholoaga intr-un cabinet din oraș, este o femeie foarte foarte înțelegătoare, poți vorbi cu ea linistit și fără probleme, însă eu cred ca ea se folosește cumva de prietenul meu. A devenit foarte distant de cât timp e împreuna cu ea, începe sa fie închis in el, nu mai iese așa de des in oraș, etc... Stiu ca e decizia lui cu cine vrea sa fie împreuna, însă pentru binele lui, nu cred ca o astfel de femeie e potrivită pentru el, serios acum, când iese prin oraș, parca iese cu mama lui happy. Ea nu pot sa spun ca arată rău sau ceva, chiar dimpotrivă, pentru 43 de ani arată bine, chiar dacă e mai plinuță, însă de vede vârsta pe corpul ei, m-am gândit sa ii spun prietenului meu, ca relatie de genul este cam greu de întreținut, pentru ca pot apărea subaprecieri, sa se comporte femeia ca și cum ar fi șeful lui, etc... însă nu vreau sa îl supăr, dar nu as vrea nici sa fie apoi dezamăgit când se va despărți de ea. Adica, relațiile de genu nu prea țin, e imposibil, cei doi înaintează in vârsta și nu cred ca ar fi prea Ok ca un baiat de 30-35 de ani sa fie împreuna cu una de aproape 60winking (Ma refer strict la relații, nu la aventuri happy Ca bănuiesc ca aventuri cu femei de 40-45 am avut cu toții pe la 20 de ani

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| dannyel86 a răspuns:

Lasa-l sa traiasca aceasta experienta. Daca ar fi avut inainte o astfel de relatie, cu siguranta ar fi stiut cum sa se comporte. E ceva nou pentru el, din care poate invata. Daca intervii tu, se poate interpreta ca o faci din invidie, ca esti gelos pe el. Indiferent cat tine aceasta relatie, ai grija de prietenul tau. Daca ii e bine, bucura-te pentru el. Daca ii va fi rau, fii alaturi de el. E esential ca ii vrei binele, dar uneori se pot face alte interpretari decat ne asteptam.

4 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Vezi-ți de viața ta și scutește-ți prietenul de prejudecățile tale!

| Violleta2022 a răspuns:

Multa fantezie in povestile tale erotice! Vezi prea multe filme baiete!
Bineinteles ca povestea ta de mai sus nu-i credibibila si confirmarea o ai mai jos, intr-o alta declaratie de-a ta de acum 10 zile:

"în 6 Septembrie | AndreiAndrei260126 a întrebat:
Buna TPU, am văzut acum 3 săptămâni un film și nu mai stiu cum se numește, era cu un baiat, pe nume Mark, undeva pe la 20 de ani, ce s-a îndrăgostit de o văduva in jur de 50 de ani..."

Singura concluzie care o trag, este ca TU esti atras de femei mult mai batrane ca tine!
Deh, o fantezie te-a ta, nu de-a altor tineri, ca nu-i atat de popular ori, ca un tanar abia iesit din adolescenta, sa aiba fantezii sexuale cu femeii de varsta maica-si.

| CodrutElian1990 a răspuns:

O relatie nu trebuie obligatoriu sa fie pe vecie. Cand nu mai merge o intrerupi. Eu am cunoscut un cuplu casatorit la fel si au trait pana ce femeia a decedat. E adevarat ca barbatul nu era usa de biserica.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

și ce ești tu, gay, sau ce îți pasă așa mult de viața lui?