| Biapop1030 a întrebat:

Buna seară TPU vă rog citiți povestea mea sunt disperată. Eu cu prietenul ca orice cuplu facem dragoste am 18 el 24. De când sunt mică am probleme cu menstruatia, nici o data nu-mi vine regulat, este când nu îmi vine o lună intreaga. Deci am probleme mari cu ciclu. Deci problema e ca eu cu prietenul meu ori ne protejăm uneori ori uneori nu ne protejăm, dar nu ejaculeaza in mine. De multe ori am facut asa si mereu a avut grija, niciodata nu s-a intamplat sa rămân însărcinată, dar de data asta nu stiu mi-e frică. Mi-a venit ciclul pe 6 septembrie ultima data am facut dragoste neprotejat..in mod normal trebuia sa-mi vina ciclu in 6 octombrie dar nu mi-a venit. Am facut 2 teste au iesit negativ, maine am programare la ginecolg a 2 oară in viața mea. Mi-e frica de ce o zică stiu ca am un chist pe ovar asa mi-a zis prima data, mi-a dat anticonceptionale dar le-am luat o săptămână si m-am îngrășat enorm de mult. De atunci nu am mai mers la el mi-e frică. Multumesc de răspuns, de ajutor si ca ati avut răbdare sa citiți

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Ai putea sa-l intrebi ce parere are si daca iti recomanda sa folosesti inelul vaginal pe baza de hormoni NouvaRing. Vizita ginecologica este binevenita in situatia ta deoarece chiar si in cazul unui ciclu neregulat intarzierea este deja mult prea mare. Nu ai nici un motiv care sa te "ingrozeasca" de un lucru considerat ca fiind absolut normal in cazul unei femei cu viata sexuala activa. Multa sanatate.

| Oana92 a răspuns:

Mergi maine la medic si vei primi un raspuns sigur. Daca ai avut noroc si nu ai ramas insarcinata de data asta ai grija ca pe viitor sa te protejezi mereu.
Cu anticonceptionalele ce sa mai zic... daca iti da din nou cere-i sa iti faca inainte analize pentru dozaj hormonal.
Sanatate happy

| Biapop1030 explică:

Multumesc frumos la fel