| love66 a întrebat:

Buna seara tuturor! Am asa o intrebare: ce probabilitate exista ca eu sa am gemeni, avind in consideratie ca mama mea are o sora geamana si tatal iubitului meu are la fel o sora geamana?

8 răspunsuri:
| h3r a răspuns:

Din generație în generație...din partea mamei. Și la tine zic că probabilitatea... este cam mică.
Străbunica a avut un frate geamăn(deci frate!), bunica are o soră geamănă, mamă are o soră geamănă...și mai rămân eu, nu ne grăbim să aflăm că este timp.

| SunnyDay88 a răspuns:

Depinde de gemeni. asta cu gemenii se mosteneste pe cale materna(nu are nici o treaba iubitul tau, sau tatal lui in povestea asta), ci doar femeile din famila ta si daca gemenii erau identici sau nu.

| stark47 a răspuns:

Putin mai ridicata decat a celor care nu au nici o pereche de gemeni in familie.insa genetica inca nu e destul de avansata ca sa ti dam un raspuns cat mai acurat.

| TizZu15 a răspuns:

Probabilitatea este cam pica deoarece mama ta nu are gemeni.

| CreaţaWsz a răspuns:

50% sa ai si 50% sa nu ai.

| cllaudDia a răspuns:

Ai sanse maricele sa ai gemeni. Din cate stiu eu chestia asta este genetica si se continua pana la a 3-a gena, adica mama ta, tu si copii tai pot avea gemeni.

| 7Omar7 a răspuns:

Doresteti cu adevarat gemeni si vei aveatongue

| Rebecccaaa a răspuns:

Imi pare rau sa te dezamagesc, dar gemenii se mostenesc in general o generatie da una nu si tot asa.Deci probabil copiii tai vor avea, totusi depinde cat de puternica e gena.Succes la facut bebelusi frumosi :*