| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara tuturor, am o intrebare pentru dumneavoastra.
Am facut sex protejat cu prietena mea in iunie(11/12/13)
De atunci ea e in strainatate, eu sunt in Romania
Menstruatia i-a venit ultima oara in octombrie, si se tot gandeste la faptul ca ar putea fi insarcinata, exista posibilitatea aceasta?
In ultima perioada este stresata din cauza scolii, si a locului unde sta.
Astept raspunsurile voastre, multumesc!

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca din luna iunie si pana in luna octombrie s-au produs cele 4-5 menstruatii in mod normal si la timp, nu poate exista nici macar o sarcina ipotetica. Lipsa menstruatiei din ultimele 2 luni se datoreaza in mod sigur faptului ca s-au produs niste dereglari hormonale. Este indicat sa se prezinte la un cabinet ginecologic pentru a fi consultata ginecologic deoarece ar fi binevenita intr-o astfel de situatie. Probabil ciclul ei menstrual nu este unul destul de regulat. Multa sanatate!

8 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Daca actele sexuale au fost protejate, este imposibil sa fie gravida.

| viva1992 a răspuns (pentru Emilian65):

Mi-a dat mai multe detalii corbulalbrosu în privat, mulțumesc pentru răspuns happy

| Padure_Petronela_Roxana_1995 a răspuns:

Daca i-a venit menstruatia dupa ce te-ai culcat cu ea si ai avut grija ca prezervativul sa nu se rupa si asa mai departe nu ai pentru ce sa iti faci griji

| viva1992 a răspuns (pentru Padure_Petronela_Roxana_1995):

Nu s-a rupt, si ei i-a venit pana in octombrie din iunie regulat ca de obicei. din octombrie 20/21 nu i-a mai venit.

| Padure_Petronela_Roxana_1995 a răspuns (pentru viva1992):

Atunci chiar nu ai pentru ce sa iti faci griji, chiar nu esti tu de vina pentru întârzierea ei menstruala

| viva1992 a răspuns (pentru Padure_Petronela_Roxana_1995):

Multumesc pentru raspuns, totusi astept sa faca testul. e complicata relatia noasta, si asta mai lipsea...

| miriam920 a răspuns:

Da si eu am patit la fel