| RoxanaGhost a întrebat:

Buna seara tuturor! Prietenul meu vrea enorm de mult sa petrec revelionul cu el.Problema e la mine pentru ca sunt cam anti-sociala, gen nu stiu sa dansez, sa ma distrez si urasc muzica populara si manelele.Plus ca nu suport o persoana din anturajul lui si el stie prea bine asta.Toata lumea acolo va avea un vibe pozitiv si gen se vor ruga de mine sa dansez cu ei si chestii. Unii baieti din anturajul lui sunt manelisti(daca pot spune asa, gen sunt innebuniti dupa genul ala de muzica) si mai mult ca sigur voi fii nevoita sa ascult asa ceva.Mai ales ca persoana din anturajul lui pe care nu o suport, se uita urat la mine, ca la un gunoi(de aia nici nu suport).Am discutat cu prietenul meu despre acel om dar imi spune sa nu mai pun la suflet asa rapid si sa nu dau importanta.Stiu ca inseamna enorm pentru el daca as fi acolo,dar nu vreau sa fiu subiect de barfa sau sa ma fac de ras prin simpla mea prezenta... Daca ar fi dupa mine, as accepta sa merg, dar mna.

Răspuns Câştigător
| Rux04 a răspuns:

Bună. Noi când mergem undeva dansez doar dacă vreau, nu-mi spune nimeni ce să fac. Și eu sunt anti-sociabilă și iubitul mă acceptă așa cum sunt. Important este să te simți tu bine, nu ce zic ei.

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Pai du-te, nu trebuie sa dansezi daca nu vrei, spui ca nu-ti place si nu te simti bine facand asta, sau bei si tu ceva cu ei si poate-ti vine chef de dans laughing. Daca esti draguta cu toata lumea, zambesti, vorbesti cu ei etc. n-au de ce sa aiba o impresie proasta sau sa te barfeasca doar pentru ca nu dansezi. Trebuie sa inveti sa te integrezi prin anturajele lui, altfel n-are niciun viitor relatia pentru ca mereu prietenii lui vor fi impotriva ta. Acu la inceput cat e lapte si miere n-ar conta ca el e orbit de dragoste si tot te-ar alege, da dupa un timp cand deja e oarecum plictisit de tine o sa inceapa mai mult sa asculte ce zic si restul si daca aia ajung sa aiba oparere naspa despre tine, o sa fie in defavoarea ta, asa ca du-te si fa-le o impresie buna.

| Violleta2022 a răspuns:

Organizeaza revelionul la tine acasa si inviti doar pe cine iti place, ascultand doar ce-ti place.
Este o varianta care v-ar satisface pe amandoi. In plus, nu sti fortata sa suporti ne nimeni, care nu-ti place.

| Emma30555 a răspuns:

Dacă asta e anturajul lui probabil ca și lui ii plac manelele și atmosfera de genul asta care după mine e cam țărănească și nu ma refer la țărani care sunt de la sat. Dacă tu ai alta educație și ești mai finuța e normal sa nu ți placa atmosfera.

| Goete a răspuns:

Faptul ca esti situata pe alt nivel nu inseamna ca esti antisociala. Tu esti ceea ce esti si daca te accepta asa e ok si daca nu, nu incerca sa fi altcineva, pentru cineva.
Asta e parerea mea

| Mistery3Teodora a răspuns:

"Daca ar fi dupa mine, as accepta sa merg, dar mna."
Pai, cam e dupa tine. Tu esti cea care decide daca merge sau nu. Parerea mea e ca nu trebuie sa mergi cu el doar pentru a- i face pe plac, trebuie sa faci ceea ce iti face tie placere. Iar daca tu vrei sa stai acasa sa citesti sau sa te uiti la filme nu e nicio problema atata timp cat te distrezi.