| MariaPpp a întrebat:

Buna seara, v-a ajutat psihologul prin a trece printr-o despărțire?

10 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Rugaciunea vindeca sufletul cel mai bine.O prietena de-a mea, sfatuita de unii in acest sens a mers la psiholog pentru ca era deprimata dupa ce sotul a divortat de ea. Psuhologul i -a spus ca ar trebui sa faca sex si cu altii si s-a oferit el sa o ajute.Ea s-a simtit si mai ranita pe urma
A citit Biblia si -a rugat mult si s-a vindecat sufleteste si peste cativa ani s-a cadatorit cu un sit credincios cu care are acum si o ferira pe langa baiatul din prima casatorie.

| Violleta2022 a răspuns:

Serios?
Chiar trebuie sa mergi la psiholog pentru atata lucru?

| Mosotti a răspuns:

Nu e nevoie de psiholog ca sa intelegi ca timpul iti va diminua suferinta, si ca nu e cazul sa o tinem langa pe un partener, ca sunt n altii care pot sa ne placa, sa ne iubeasca ca si ala sau poate mai bine, si pe care sa-i placem si noi f mult.

Nu e nevoie sa dai mii de lei ca sa constientizezi asta.

| AndreeaWTS a răspuns:

Doar pe el.
Eu n-am avut nevoie.

| MariaPpp explică (pentru AndreeaWTS):

Eu am.

| AndreeaWTS a răspuns (pentru MariaPpp):

De ce?
Dacă ai să mai cunoști 10 bărbați în următorii ani, vei avea nevoie de psiholog după despărțirea de fiecare?
Sau vrei să nimerești direct pe unul împreună cu care să ieși la pensie?
Așa direct, fără să mai cunoști pe alții, fără să alegi, fără să-ți pese dacă e potrivit sau nu pentru tine? Doar să fie și atât?

| MariaPpp explică (pentru AndreeaWTS):

Sunt cu acest băiat de 5 ani. Am trecut prin foarte multe chestii. Eu nu sunt omul sa treacă peste atat de usor. Și nu sunt aici sa ma judece cineva. Am întrebat pur și simplu.

| AndreeaWTS a răspuns (pentru MariaPpp):

L-ai părăsit sau te-a părăsit?
De ce v-ați despărțit după 5 ani?