| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara, vin si eu cu o prima problema din viata mea: In urma cu 5 saptamani am fost operat de fimoza,diagnosticul principal fiind hipertrofia preputului, fimoza, parafimoza.In aceste 5 saptamani am urmat sfatul medicului si am tinut o igiena riguroasa cu apa calda,sapun,ceai de musetel si un unguent (baneocin), insa dupa caderea firelor am constat ca nu pot decalota complet, ba chiar mai greu decat inainte!
Intrebarea mea este daca este in regula asa si daca se va intinde acea piele in urma contactelor sexuale? Va multumesc.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Raspunsul este : un categoric NU. Trebuie sa te prezinti din nou la unitatea medicala (cabinet sau spital) in care a fost efectuata operatia de eliminare a fimozei (probabil doar a inelului fibros), pentru a fi consultat si sa discutati cu medicul urolog, cel care a efectuat interventia chirurgicala/operatia. Medicul are datoria conform deontologiei profesionale, sa-ti explice, din ce motiv si acum dupa interventie, in continuare nu reusesti sa-ti decalotezi penisul asa cum ar fi normal, in mod cat se poate de usor si fara sa apara cel mai mic disconfort. Multa sanatate!