| Gheorghe_Andrei_1983 a întrebat:

Buna seara
Vreau sa va intreb,daca am facut sex neprotejat,fara a lasa in ea,poate ramane gravida?
Stiu ca fata era virgina,asa ca dupa ce am facut-o,ea facut dus
Dupa orice contact sexual,ea se spala sau urina, stiu ca am facut-o de 2 ori, intr-o ora...am ejaculat afara si m-am sters,dupa care am urinat si am facut-o din nou, iar ea dupa 5 minute,i-a venit orgasmul si a urinat
Dupa,am inceput s-o facem protejat, deci poate sa ramana insarcinata?

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sigur ca da, mai ales ca era virgina si riscul este maxim la virgine. Spalatul si urinatul au rol igienic, nu infleunteaza riscul de sarcina. Faptul ca tu nu te-ai spalat intre cele doua contacte sexuale creste suplimentar riscul de sarcina (ca sa fii sigur ca nu a ramas sperma pe penis trebuie, dupa urinare, sa te speli foarte foarte insistent cu sapun si multa apa, insistand mai multe minute asupra santului balanopreputial si a cutelor preputului.

| corbulalbrosu a răspuns:

Ar trebui sa te gandesti la posibile/probabile probleme si/sau sa-ti pui intrebari privind nesansa de a pati ceva numai/doar in cazul in care joaca voastra oarecum neglijenta a avut loc in perioada fertila a actualului ciclu menstrual. O sarcina SE poate forma NUMAI in cele 4-5 zile ale perioadei fertile si NUMAI daca a intrat sperma in vagin. Daca joaca a avut loc in afara zilelor aferente perioadei fertile este IMPOSIBIL sa apara necazuri, probleme. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Răspunsul tău aici...Da, este posibil sa ramana gravida daca ati lucrat asa cum ai scris.

| SG1995 a răspuns:

Dacă nu ai ejaculat în ea șansele sunt minime.