| Raduku14 a întrebat:

Bună seara, ziua, aș dori sa încep cu viața mea, am 21 de ani, mă numesc Radu, nu provin dintr-o familie bogată ci din una modestà, problema mea este EA! Am întălnit-o, m-am îndragostit, deși aveam doar 15 ani și ea 13, la început o dragoste de o vară la care totul căpata sens, au urmat 2 ani, cu bune cu rele, pană cănd distanța a ruinat relația! Ma părăsit, a fost cu altul, m-am întors in țara si am cucerit-o înapoi, dar doar după 3 luni, mă înselase... Îi păruse rău, și am avut puterea de a nu ierta! Chiar daca ea era totul pentru mine, și-a păstrat relația cu tipul ala timp de un an, el o inselase, și s-a intors la mine, a fost perfect, se schimbase, dar ce făcuse mă ajungea din urma, certuri, urlete, desparțiri si împacari, nu eram perfect, nu ii acordam mereu atenția necesarà dar in orice moment al zilei imi dadeam sufletul pentru ea. Așa am tras de relație încă doi ani, deja erau 4 per total, intr-o seara de februarie ne desparțisem, după 2-3 zile era cu altul, si cu 2 luni inainte mă inselase tot cu acela, am ramas mut, cu un crater inmens in suflet, dar dorul de ea, părea fericita langa el, asta era tot ce imi doream, sa o vad fericită. Ne'am mai intalnit, in cluburi, pe strada, tremuram amandoi, și ea s-a despartit de el, eu ma saturasem sa o caut in altele si dupa 3 luni, ne împacasem, a fost frumos ne găndeam la casatorie, dar anul 2016 a fost un dezastru, accidente cu masina, certuri cu parinți ei, drumuri care mergeau separate, si totusi am luptat sa mergem pe drumul ei, Austria. Așa am facut, pana după Craciun, cand relația cu bune, cu rele, cu aventuri, despartiri si impacari, a luat o intorsatură urata, din cea mai mică cearta! Mi-am spus Gata! Nu mai suport! La începutul lui 2017(ianuarie) a plecat în Romania, sa-și dea sesiunile ), și-a găsit un baiat, sunt frumoși impreuna, și in urma cu 4 zile s-a întors la muncă, stăm in aceiași pensiune, 5 metri de camera ei, e fericità, se iubesc, e împlinită, si sunt bucuros că și'a găsit locul, dar doare.Doare tare, am momente cănd imi vine sa-mi bag degetele in priză cănd o vad. Defectul ei: îi place sa sara dintr-o relatie in alta, defectul meu? N-am fost destul de barbat, in situatia data inainte de despartire ea vrea un inel si un copil. Am refuzat, acum. Aș da timpul înapoi. Dar n-am sa pot... Ce sa fac oameni buni? Sa renunț la inimă? Sã renunț la viața mea? Da, eu am renunțat, dar n-am știut ca am sa pornesc razboi in sufletul meu. Astept orice sfat!

Răspuns Câştigător
| neutrino a răspuns:

Iata de ce omul mai are si cap: sunt situatii, asa cum este si in cazul tau, in care inima trece pe locul 2.

| Raduku14 explică (pentru neutrino):

Este o arma puternica!

12 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Imi pare rau sa-ti spun, dar relatia asta este mai bine ca s-a terminat asa, oricum ea nu va fi niciodata femeia unui singur barabt, este firea ei sa sara din barabt in barbat si asa ar fi facut si daca te casatoreai cu ea.
Destinul tau nu a fost sa fie alaturid e ea si fii bucuros ca-i fericita cu cine crede ea, dar fii bucuros si pentru tine, pentru ca esti singur si ai ocazia sa-ti cauti o fata care sa fie doar a ta, trup si suflet.
Nu regreta nimic, pentru ca au iesit la iveala multe chestii urate si caracetrul ei schimbator.
Sincer, cineva acolo sus te iubeste!
Faptul ca ea nu este cu tine si i-ai vazut caracterul schimbator in anii astia, ti-au demostrat clar ca ea nu este femeia de care ai nevoie, desii, inim ta inca mai tresare pentru ea.
Viata are alte suprize si planuri pentru tine!
Dechide-ti ochii si inima si vei intalni curand si fata care iti este destinata, care sa te iubeasca doar pe tine si sa nu fie interesat de altii.

| Raduku14 explică (pentru Violleta2022):

Mulțumesc frumos pentru sfat!

| LoveSleep a răspuns:

Ce să dai mă înapoi? Auzi, un inel și un copil.
Probabil voia pensie alimentară sau ceva.
Calm. A fost mișto, probabil interesant, dar lucrurile de care zicea ea le faci cu cineva capabil de ceva serios. Nu te mai plânge, găsește alte tipe, diferite, și-o să fii surprins. Gândește-te la ce ai avut ca la ceva interesant, dar dacă ai avea ocazia să repeti totul, ai refuza, pentru că nu mai ai 15 ani.

| Raduku14 explică (pentru LoveSleep):

Multumesc de incurajare

| alexalx1234 a răspuns:

E o curva infecta ca majoritatea fetelor daca ai spus ca ii place sa sara dintr-o relatie in alta, vrea doar bani si ***, te consumi degeaba cu ea, nu merita. In locul tau as fi scuipat-o de fiecare data cand as vedea-o.

Răspuns utilizator avertizat
| Withoutnamenoname a răspuns:

Dupa o despartire e normal sa ai un gol in inima si sa te simti inutil. Nu sunt de parere ca mai e ok sa te impaci cu fostul/fosta daca intre timp a mai fost cu altcineva. Pentru ca te simti la fel ca si cand ai fi fost inselat. Eu mereu am sustinut ca o persoana daca a repetat aceeasi greseala pentru a 2 a oara, o va face mereu. Incearca sa lasi trecutul in urma. Si ar fi ok daca ramaneti doar prieteni. Timpul v-a aratat ca nu se poate sa aveti o relatie linistita si bazata pe fidelitate. Cunoaste pe altcineva si incearca sa faci alegeri mai intelepte. Sunt multi oameni buni care sunt dispusi sa ofere toata dragostea lor unei singure persoane.

| Raduku14 explică (pentru Withoutnamenoname):

Mare domn, mare caracter! Am sa urmez acest sfat!

| Mateodram a răspuns:

Frate. Nu prea știu multe despre relații dar sincer nu cred că mai are rost să încerci să ai ceva cu ea. Cum ai spus și tu. Îi place să sarăa dintr-o relație în alta. Deci s-ar putea să te înșele iar. Am avut și eu o relație de 2 ani cu o tipă pe care chiar și acum o iubesc. Am avut o perioadă în care ne certam urât, era cam zilnic. Și fără să știu ea ieșea cu un coleg de al ei. Și încet încet a început să se îndepărteze de mine și să se apropie de el. Am fost rănit, rău...dar na... orice rană trece dar lasă cicatrici care dor foarte tare când le mai atingi. Dar asta e. Trebuie să te obișnuiesti să trăiești cu ele. Stai liniștit. Într-un final vei găsii pe cineva, întâmplător și îți va arăta de ce nu a mers cu altcineva

| Raduku14 explică (pentru Mateodram):

Apreciez foarte multhappy te respect pentru ca ti-ai facut timp!