| anonim_4396 a întrebat:

Si iar eu apelez la voi.Problema mea e urmatoarea... D un an si jumatate, aproape doi un baiat tot ma ruga sa iesim impreuna iar eu de fiecare data il ignoram, inventind diferite motive pentru a nu ne vedea.Si totusi am acceptat sa ies cu el in urma cu citeva zile si vreau sa zic ca mi-a parut enorm de rau,mi-am creat o impresie foarte rea despre el.
Deci nu a venit singur, l-a insotit un prieten, a intirziat cu aproape jumatate de ora daca nu si mai mult.Cind a venit mi-a daruit un trandafir alb (florile mele preferate) si mi-a zis sa iau loc pe scaun. Povestea a avut loc intr-un parc.In timp ce eu si Prietenul Sau vorbeam, el statea si ne privea...in acel moment eram gata sa-l intreb,,Eu cu cine am iesit, cu tine, sau cu prietenul tau?" dar nu am intrebat din cauza ca sunt timida. Dupa 10 minute au vrut ambii sa fumeze.Ei nu aveau la moment tigari si mi-au zis,,Tu asteapta aici te rog, noi acus venim" am asteptat 5, 10, 15 min da cit se poate si l-am sunat si i-am zis ca plec, el mi-a raspuns sa astept cel mult 5 minute.Eu ca o fata buna il astept, nu a mai venit....nici nu stiu daca a venit inapoi,pentru ca am plecat de acolo (fara trandafir) big grin si i-am trimis un mesaj,,Poti nici sa nu te mai intorci, eu am plecat, pa". El ma suna insistent.Seara pe un sait se socializare ma salutat si i-am raspuns la fel.
Intrebarea mea este de ce credeti ca a facut toate astea,oare eu am gresit cu ceva ori el este nesimtit,pentru ca m-a durut mult? :'( Va rog daca raspundeti fiti seriosi, voi tot putea-ti fi in locul meu, putina seriozitate va rog)

Răspuns Câştigător
| IulianDBI a răspuns:

Ideea este urmatoarea, unii sunt asa de prosti incat nu stiu cum sa se comporte cu o fata, vor doar sa se culce cu ea, retardati daca ma intrebi pe mine, Sa comportat asa pentru ca e idiot, nu are rost sa pui la suflet asemenea chestii, de ce sa te stresezi pentru un nimeni, ca altceva nu e din moment ce nu stie sa trateze o fata / femeie. ignora-l de acum, nu mai are rost, Daca o sa i-l ierti o sa te ia de proasta, si nu vrei asta, ideea principala este urmatoarea, da-l dracu, si nu te mai complica cu ratati ca el, altfel nu ii pot numi.

| mikey06982 a răspuns (pentru IulianDBI):

Deci nu am nici o vina? happy

| IulianDBI a răspuns (pentru mikey06982):

Nu draga mea, nu ai nici o vina, majoritatea sunt batuti in cap, nu te consuma pentru toti prostii

16 răspunsuri:
| Noreasontosimle a răspuns:

In primul rand mi-a placut ca ai plecat fara trandafirlaughing chiar ai facut bine. Pentru ca e nesimtit. Un baiat cand se intalneste cu o fata, nu o face sa astepte si mai ales, nu vine cu prietenul lui. 2 lucruri urate. Apoi ca el nu te a magat in seama si l-a lasat pe pr lui sa vb cu uwinking al 3 lea urmatorul a fost ca au plecat amanadoi dupa tigariwinking daca avea nevoie il trimitea pe pr lui ca sa profite de momentul de intimitate pe care l aveawinking Si ultimul ca nu a mai venit. E Chiar Idiot tipu. Sa nu mai vorbesti cu el ignora-l nu are ce sa-ti facabatting eyelashes te pup:*

| AshuraElric a răspuns:

Vezi tu aici e vorba de orgoliu...adica l-ai refuzat de N ori si acum cand accepti din motive necunoscute ai pretentia ca el sa fie serios (sa se astepte la o relatie?) cred ca a venit cu prietenul lui doar pentru a-ti arata ca nu insemni chiar atat de mult (mai ales ca te-a lasat sa astepti 20 de minute) si nici nu s-a mai intors. Poate a fost doar un pariu (gen "pariez ca o voi face sa iasa cu mine") oricum nu cred ca avea planuri.
Exista si posibilitatea ca prietenul lui sa fie cel care te place...dar atunci n-ar mai avea sens tot efortul pe care l-a depus.
Lasa-l in lumea lui ca nu prea stie ce vrea si daca insista spune-i ce te-a deranjat la prima voastra "intalnire", reproseaza-i anumite lucruri ca sa te uite mai repede.winking

| mikey06982 a răspuns (pentru AshuraElric):

Pai nu am zis ca nu s-a mai intors, pentru ca plecasem si nu vazusem si in plus aveam motive clare pentru care il refuzasem atita timp, de prietenul sau ce pot sa zis, el inceput chestia cu fumatulsad

| morningstar a răspuns:

Nu cred ca ai gresit tu, dimpotriva. Mai ales la prima intalnire ar fi putut sa se comporte altfel. Deja faptul ca vine insotit denota ca nu da importanta intalnirii cu tine. Apoi faptul ca fumeaza in prezenta ta, imi pare ca ia in mod usuratic o intalnire. Si mai ales faptul ca a plecat, e chira exagerat. Parerea mea este ca ai procedat corect. Daca la prima intalnire s-a comportat astfel, inchipuie-ti ce ar urma la alte intalniri daca ati continua.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu nu i-as mai acorda atentie nici o secunda m da-i ignore peste tot iar daca te mai hartuieste adu-i aminte ca exista politie, cine stie ce a avut in cap individul? Eu cand invitam o fata in oras nu-mi luam prietenii dupa mine, tine-te departe de genul acesta de baieti

| CryChristiAN a răspuns:

Needucati. Asta nu reprezinta dragoste *_*.Nu e bine sa vorbesti cu ei. E bine sa-i lasi deoparte. Cautati un prieten cu care poti sa impartasesti sentimente. Eu am15 ani si intelg prin ce treci. Cautati un prieten de varsta ta care sa nu fie asa de obsedat ( ca sa spunem asa) de o fata; fata reprezinta un diamant foarte pretios si trebuie sa straluceasca mereu big grin. Parerea mea.

| CryChristiAN a răspuns:

Poate s-or fi certat amandoi. Crede-ma, mai bine asculta-l si pe urma trage o concluzie.

Răspuns utilizator avertizat
| pursisimpluAlex a răspuns:

Ai vina ca l-ai refuzat 2 ani ( poate sti tu de ce) iar acum ai acceptat si te-ai convins ca era mai bine sal ignori in continuare macar acum ai invatat cevabig grin funda tnx

| Roland_Szekely_1987_VBCh a răspuns:

Phu uni barbati cum sunt dar poate au dureri de sufulete si poate numai vor sa te vada dar e mai bine sa uit de ei ori sa linistesti mai bine nu-i bine tot timplul sa stresezi pe tine.

| costy2120 a răspuns:

Ori e prost baiatul si a vrut sa isi faca impresii in fata prietenului sau ori a vrut sa faceti sex in 3 sau daca nu e retardat rau si nu stie sa se comporte cu o fata. tu de acum incolo ignora-l cu baieti din astea nu prea ai ce discuta

| BugsBunny034 a răspuns:

Buna
Poate baiatul a avut prima intalnire cu tine si nu stia ce sa faca, DAR TOTUSI NU ESTE O SCUZA PENTRU CE A FACUT, nu esti devina cu nimic in loc sa se bucure ca ia-i dat o sansa si-a batut joc de ea. Deci nu are rost sa iti bati capu cu el.

| TănaseDavid a răspuns:

El a vrut doar sa iasa in oras cu cineva. daca nu asta vroia probabil sa faceti sex in 3 si sa isi bata joc de tine dupa accea

| mikey06982 a răspuns (pentru TănaseDavid):

Nu m-am gandit la asta