| Xoxoqp a întrebat:

Soțul meu după ceva timp a încetat de a fi tandru, in timpul actului sexual "trece direct la treaba" fără preludiu, de ce?

17 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Cel mai simplu si real raspuns este ca voi, neavand penis si deci nici senzatiile si reactiile lui, nu puteti intelege ca nu e deloc usor sa te abtii - mai ales daca esti inca sexoasa! - si sa mentii erectia pana vrei si tu! Majoritatea femeilor au nevoie de 15-30 de minute de preludiu! Daca tu crezi ca e usor sa stai atata timp erect, si sa astepti femeia sa se ude, sa se dilate, sa te vrea in ea, e cam problema! Discutati, spune-i ca ai si alte asteptari, vrei mai multe mangaieri, etc.

| mihai69 a răspuns:

Pentru că îl lași.

| Freya1 a răspuns:

Probabil trebuie sa vorbesti cu el despre asta, sa lăsați sexul deoparte o perioada si dupa sa încercați ceva nou.Incearca tu sa fi tandră, sa il surprinzi cu ceva nou si poate se rezolva.
Probabil a intervenit si monotonia peste care trebuie sa treci treptat ca sa nu vi se degradeze relația.

| Emilian65 a răspuns:

Pentru ca tu nu reactionezi la reactiile lui. Coopereaza mai mult cu el si nu te vei plange ca el trece peste preludiu.

| alina2k18 a răspuns:

De unde sa stim noi?
laughing

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Întreabă-l.

| Panamax a răspuns:

Probabil ca este mai stresat si isi arata adevaratul caracter, cel de cioban.

| Eireann a răspuns:

Fiindca el e gata de actiune si tu nu ii spui ca inca nu esti la linia de start.

| Endoryus a răspuns:

Degeaba sunteti casatoriti. Ai auzit de comunicare intr-o relatie? Stiu, ceva ce nu apartine acestei planete, corect?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te-ai întrebat vreodată daca ești bună la pat?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca intrebi aici inseamna ca relatia voastra este dezastruoasa. Cel putin din punct de vedere al comunicarii sunteti la pamant. Doar treceti la "treaba" si pe urma fiecare isi vede de treaba lui.

| Eugen80 a răspuns:

Daca tu nu comunici cu el, nu va sti niciodata ce iti place si cum. Deci vorbeste cu el, introdu si tu jocul si preludiul in dormitor si poate totul se va regla.
Nu ai spus varsta voastra... Nici daca sunt si alte probleme conjugale sau stresul sau timpul scurt...

| Eugen80 a răspuns:

Pana nu te incerc, nu am de unde sa stiu laughing).
Acum serios, spune-i si lui ca vrei mai cu preludiu si gata.
Apoi poate ca ar trebui sa incepi si tu sa sa-i arati cum se face mai bine.
Ia mergi la un epilat la savarina, iti pui un sutien si chilotei sexy rosii si il astepti cu o friptura si doar un pahar de vin.

| Nume6 a răspuns:

E bine să îl intrebi pe el, să comunicaţi. Lipsa comunicării distruge o relaţie. Noi dacă ne dăm cu părerea și nu știm ce se întâmplă în casa voastră, nu facem altceva decât să te panicăm degeaba, să punem lemne pe foc așa aiurea. Spune-i pe direct, fără jenă, e soţul tău, de ce să îţi fie rușine?

| 90210 a răspuns:

Poate esti urata

| xilef123 a răspuns:

S-ar putea sa aiba alta tipa cu care sa fie tandru

| ionicabubulina112112 a răspuns:

Trebuie sa fii mai creativa cu fel si fel de jocuri xxx...iti recomand sa te inspiri din benzile desenate cu japonezi.
ps chiar nu glumesc