| intrebareintrebatoare123 a întrebat:

Sper ca pe acest site exista si persoane mai mature care sa raspunda in cunostiinta de cauza. Sunt intr.o relatie de 4 ani si cam de un an de zile am inceput sa intampinam probleme in viata sexuala. Problema este ca partenerul meu a inceput sa ejaclueze foarte repede si nu stiu de ce... el spune ca se excita foarte tare de fiecare data. Preludiul exista foarte rar si mie imi da senzatia ca o face doar ca sa se " descarce "... si ca nu este o placere pt el ci o necesitate... am inceput sa ma simt incomod si sa nu mai am dorinta de apropriere sexuala deoarece stiu ce se va intampla ....inselatul nu este raspunsul ...m.am gandit si la asta si nu se pune problema de asa ceva... astept raspunsuri pertinente. Multumesc.

6 răspunsuri:
| iubesc a răspuns:

Depinde si de varsta voastra precum si de cand ati inceput sa faceti dragoste...ar trebui sa discuti serios cu el sa il faci sa inteleaga importanta preludiului.

| corbulalbrosu a răspuns:

Deoarece in aceste cazuri pot fi/exista chiar mai multe motive si de obicei foarte complexe, un raspuns pertinent vei putea primi doar din partea unui psihoterapeut sexolog. Multa sanatate

| Emilian65 a răspuns:

Daca el nu vrea preludiu, insista tu pe aceasta faza si apoi treceti la actul sexual propriu zis. Vei vedea ca totul se va schimba in bine pentru amandoi.

| SorinelF86 a răspuns:

1. cat de des faceti de obicei sex? cu cat faci mai mult sex cu atat cu timpul dureaza mai mult,
2, i-ai reprosat faptul asta? daca el stie ca nu te satisface poate fi un blocaj mintal, o teama ca o da iar in bara si de obicei asa se intampla.
3. solutia ar fi sa incercati de mai multe ori in aceeasi seara, insa trebuie sa aiba si el chef si intelegere dupa ce isi satisface el nevoia. faceti o pauza mica sa-si revina, apoi incepe sa te joci cu el sa-l exciti din nou, asta poate dura mai mult sau mai putin timp in functie de om, dupa ce-l exciti de data asta ar trebui sa dureze mai mult

| armand69 a răspuns:

Ar trebui sa fie invers, sa termine mai greau dupa atat timp.iar lipsa preludiului, sti si tu ce inseamna

| intrebareintrebatoare123 explică:

Multumesc pentru raspunsuri