| username23 a întrebat:

Sper ca va faceti timp sa cititi. Cred ca e o problema serioasa de sanatate. Am inceput viata sexuala cu prietenul, dar ma doare. Si am impresia ca vreau sa fac pe mine, chiar si la inceput, daca ma implic tare si incep a ma misca ma doare in partea de jos a abdomenului. Depinde de cum sta partenerul, dar mai mult ma doare decit primesc placere. Ce poate fi? Si din ce cauza? Va rog fara glume rautacioase!

Răspuns Câştigător
| Maya23_1133 a răspuns:

Iti raspund sincer, fara glume rautacioase pentru ca nu e de glumit si nici de ingrijorat. Stai linistita, si eu am patit la fel la inceput, cam aceleasi simptome aveam si eu si uite, dupa 5 ani sunt in regula. Si da, depinde de pozitie, mai ales la inceput, sa n o forteze toata inauntru pentru ca tu nu esti "desfacuta" indeajuns sa faci asa ceva. Vorbeste cu el, spune-i frumos sa fie mai bland, pana simti si tu cu adevarat placere. Vorbind de asta, laughing acum mi-am adus aminte spunandu-i tipului cu care m-am culcat prima data "doamne, da ce placere e si sexul asta, nu simt nimic, ce e asa de extraordinar si sunt altii atat de disperati?" tongue. stai linistita, nu se va intampla nimic rau.

4 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Mergi la ginecolog.

| Pitic a răspuns:

Fiind primul contact sexual e normal sa te doara, himenul trebuie rupt, acest himen e ca o pielita si logic ca doare ustura, chiar si la al doilea contact sexuale te poate durea, corpul tau e strain de aceasta durere, adica e prima data logic doare, nu iti face griji, poate ar trebui s alucrati la preludiu ceva mai mult, poate esti tu sperioasa, atata tot, dar pentru orice eventualitate mergi la ginecolog happy

| aryana_4212 a răspuns:

Draguto du-te la doctor ginecolog doamne feri poti sa ai chist sa nu te satisface asa de bine si simti mai multa durere decat placere stiu cum e si eu am patit pupic sper ca te-am ajutat

| andu_9113 a răspuns:

Pai ce varsta ai?

probabil ar fi mai bine sa nu o mai faci, un control la ginecolog nu ar strica, ai grija de tine.:*