| 1998199520132014 a întrebat:

Sper sa aveti rabdare sa imi citi povestea si sa nu va plictiseasca. happyPovestea mea este in felul urmator: Sunt impreuna cu un baiat de 1 an si aproape 2 luni,avem o relatie la distanta,ne intalneam destul de rar cam la o saptamana uneori chiar si doua.
Problema noastra este ca parintii mei nu sunt de acord cu relatia noastra,ma cearta si ma ameninta cu tot felul dar incerc sa nu ii bag in seama sad Il iubesc foarte mult si sti ca si el pe mine, mi-a demostrat asta chiar de mai multe ori decat am facut-o eu, a si plans de cateva ori pentru mine. sad
Parintii mei si rudele mele fac foarte mare zarva si pe subiectul ca el este fratele logodnicei unui verisor.Ei spun ca suntem rude crying dar nu inteleg dc spun asta doar nu suntem din acelasi sange.
Sincera sa fiu anul trecut m-am intalnit de cateva ori cu fostul prieten cu care am avut o relatie de 10 luni si m-am sarutat cu el. straight face Ba chiar inainte de Craciun am vrut sa ma despart de el, deoarece nu mai suportam sa ma tot cert cu ai mei...si sa incerc sa il uit l-am inselat cu un baiat din scoala mea,imi placea de el sa fiu sincera big grin
M-am despartit de iubit timp de o saptamana, timp in care eram imbreuna cu baiatul din scoala.Dar cand veneam acasa de la scoala si eram singura plangeam intruna, mai ales seara si ma gandeam la el intruna.Ma gandeam ca daca este cu alta sau vorbeste cu alta si nu suportam gandul ca el nu o sa mai fie al meu sad Vorbeam k el in fiecare zi si imi spunea ca ma iubeste si ca vrea sa ne impacam si eu ii spuneam k il iubesc, dar nu voiam sa ne impacam. Dupa o saptamana am decis sa ma impac cu el, iar dupa 3-4 zile m-am despartit de baiatul din scoala.
Ne-am continuam relatia foarte frumos si am incercat sa o ascund de pariti cat am putut.Insa de Valentine's Day m-am intalnit cu el,bineinteles mintindu-i pe ai mei ca merg pana la o prietena ce sta in vecini, insa nu dupa mult timp m-au sunat sa vin acasa, au banuit ei ceva si au sunat acasa pe fix la acea prietena si a raspuns tatal ei care a spus ca nu sunt acolo.Ea era la baie si de aceea nu raspunsese ea.Au asteptat sa vin si m-au urmarit,at m-au vazut cand am coborat din masina lui.
Dupa ce am ajuns acasa a urmat sa zic asa o "tragedie"...m-au cerat foarte rau si nu ma mai lasa sa merg nicaieri,nici macar la aceea prietena. sad Nu stiu cat timp o sa mai rezist asa, relatie la distanta si acum cine stie cand o sa ne mai vedem crying Nu vreau sa il pierd, il iubesc foarte mult.Nu suport gandul sa fie cu altcineva sau pur si simplu doar sa fie in preajma si sa vorbeasca cu alta.
Chiar nu inteleg de ce in fiecare zi il caut din priviri pe baiatul din scoala sad in fiecare pauza... fara sa vreau.
Parintii mei sunt de acord cu oricare alt baiat dar nu cu el crying Nu stiu ce sa mai fac si ce sa cred sad

Pareri, va rog fumos! sad Scuzati greselile de ortografie! straight face

8 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Emotionanta poveste, atunci cand voi reusi sa-mi revin am sa incerc sa-ti raspund. Pana atunci, mai cauta-l pe baiatul din scoala, cred ca el te poate vindeca.

| sofisis a răspuns:

Ok. Sa vad daca am retinut detaliile mai importante : tu esti minora, el major asa-i?
Tu esti la scoala ...nu la liceu ..deci esti foarte mica. El are masina. Problema parintilor tai cel mai sigur de aici pleaca.
Incearca sa discuti cu ei, calm, sa ii intrebi de ce au aceasta reactie si ce considera ei ca nu este bine in ceea ce traiesti tu. Asculta ce au de spus si spune-ti si tu punctul de vedere.
Daca nu vor si nu vor, nu prea ai ce sa faci decat s-o continui virtual si cand te-or lasa inapoi afara din casa sa va vedeti.

| 1998199520132014 explică (pentru sofisis):

1-Sunt la liceu tongue
2-Masina lui, chiar nu ma intereseaza, nu sunt materialista.

| sofisis a răspuns (pentru 1998199520132014):

Ideea cu masina nu era ca esti materialista. Era faptul ca el deja e adult, pe cand tu, nu. De aici pleaca problema alor tai si poate ar trebui sa discuti cu ei si sa incerci sa-i convingi sa il cunoasca putin mai bine.
Spune-le ca nu vrei sa ajungi la gesturi extreme, sa ii minti, sa fugi de acasa etc. si ca cel mai bine e sa incerce macar sa il cunoasca.

| chyccorita a răspuns:

Incearca sa ai o discutie cu ai tai vorbeste cu ei explica-le cum sta treaba poate vor intelege, dar problema este baiatul din scoala dupa care iti fug ochii si asta nu este ceva ok daca iti iubesti asa mult precum spui tu iubitul.Adica eu una nu ma uit dupa altii daca stiu ca am iubit, poate sa ma uit la cum e imbracat dar nu pot vedea alt baiat cu alti ochii decat ca pe unul ca orcare altul.In schimb cel ce il iubesc inseamna tot.Vezi tu ce simnti pentru baiatul ala de zici ca il iubesti poate fi obisnuinta care uneori ne facem sa credem ca iubim.Dar poarta o discutie cu ai tai...

| xUnderground a răspuns:

Funda happy? tongue ...glumeam ..mai zambeste si tu, incearca sa le spui alor tai ca el e perfect pentru tine.Problemele se rezolva de la sine... la mine asa a fost mereu. Zambeste si totul va fi binewinking. Multa bafta!

| AllStar_Kaddy_1994 a răspuns:

Parerea mea daca suntetii majorii ce sa va faca... mai stiu si eu cumplurii de gen si au trecut peste aprerea aprintilorr si sunt fericitii

| 1998199520132014 explică:

Funda,celui mai detaliat raspuns! :*