| Bombonica_5811 a întrebat:

spuneti-mi si mie ce sa fac in situatia in care m-am certat cu prietenul meu vina fiind a lui, dupa cearta el m-a sunat ca si cum nu s-a intamplat nimic erea foarte vesel, eu inca mai eream suparata si nu prea i-am dat atentie cand am vorbit cu el. A 2 zi dupa cearta nu m-a sunat si l-am sunat eu sa vad ce face am vorbit pe parcursul zilei ma mai sunat el de vreo 2 ori, dupa care urmatoarea zi nu ma mai sunt nici el si nici eu nu l-am mai sunat si azi se implinesc 3 zile de cand nu am mai vorbit cu el.Si nu inteleg daca greseala a fost a lui de ce face asa? Ptr ca daca geresesc eu cu ceva se supara pe mine si tot eu ma rog de el iar daca greseste el tot eu trebuie sa ma duc dupa el.Acum cateva luni a facut aceeasi chestie ne-am certat si nu am mai vorbit cateva zile dupa care am discutat cu el si si-a dat seama ca a gresit cu toate ca nu a recunoscut.Suntem impreuna de 3 ani, dar nu inteleg ce e cu schimbarea lui in comportament pentru ca si daca vorbesc cu el, nu imi spune tot ce are pe suflet pentru ca este un tip introvertit, chiar daca este gelos nu se exteriorizeaza.Sincer ma doare cand il vad asa nepasator, nu stiu ce sa fac. Spune ca ma iubeste dar mai mult rau imi face.

5 răspunsuri:
| AndreeaLupan a răspuns:

Buna.
Hmmm...cam trista pare istorioara ta.
Deci dupa cum am inteles el mereu fuge de ceva. Daca va certati pai el se comporta de parca nu a fost nimic, mdam...nu stiu, nu il cunosc pe el, dar sunt sigura ca fuge de geva in loc sa rezolve problema.
E si vorbeste cu el, si spune-i ca nu corect, ca intr-o relatie sa ascunda, sa fuga, sa nu spuna ce are pe suflet.

| CosminME a răspuns:

Nu-l suna, asteapta sa te sune el. si vorbeste in modul cel mai serios cu el despre aceasta probleme... daca e marlete cu capul tare nu va intelege si se va comporta ca si pana acum. si daca va intelege isi va cere scuze tongue funda?
laughing

| meLyssa_9110 a răspuns:

Pai tie iti place asa? sa-ti ceri tu scuze pentru greselile lui? mie mi se pare putin depasit, probabil e un orgolios care vrea sa para ceea ce nu este. explica-i in cazul in care te suna(nu-l suna tu) ca trebuie sa-si asume responsabilitatile si nu doar sa le recunoasca, si ca in caz contrar vei fi nevoita sa renunti la asa zisa relatie(poate ai o sansa sa schimbi ceva)pari o fata desteapta. nu te lasa influentata de sentimente, tot tu vei fi cea care o sa sufere. baftawinking

| BubuAdriana a răspuns:

Incearca sa mai vorbeste odata cu el, sa afli ce se petrece cu el. Si daca tot asa se intampla eu spun sa luati o pauza.
Funda?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu il mai subna...asteapta sa te sune el.Eu zic sa ramaneti prieteni si atat.Nu mai poti continua asa pentru. ca nu ajungi nicaieri.La un momentdat tot va trebui sa terminati.