| anonim_4396 a întrebat:

Buna, stiti spitale unde se mai fac avorturi acum? Ca majoritatea au spus ca nu din cauza pandemiei...

6 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Probabil 90% din numarul total al intreruperilor de sarcina, in Romania sunt efectuate in cabinete de obstetrica -ginecologie particulare/private. Bineinteles ca de regula tarifele sunt cu ceva mai mari comparativ cu cele din sistemul de sanatate de stat. Fiindca in cadrul spitalelor nu ai gasit ''intelegere'' nu ai ce face, trebuie sa te adaptezi la situatia actuala, existenta si sa incepi sa te interesezi care sunt cabinetele private de ginecologie precum si tarifele practicate pentru a putea alege cea mai favoabila oferta. Sanatate!

| Valentina8 a răspuns:

Eu nu am auzit asa ceva. Oricum in privat te poti duce, am o prietena care s-a dus si i-a cerut 600ron.Asta fiind in Hunedoara.

| blondie22 a răspuns:

De ce ai alege să faci avort? Omori un suflet nevinovat.

| andreeeadenisaa8 a răspuns (pentru blondie22):

Da si mi-l cresti tu? Poate eu nu mi-l doresc acum ca nu am ce sa ii ofer, si ma gandesc la vitorul lui, nu vreau sa imi bat joc de el, sa il fac doar de dragul de a-l face...

| ania a răspuns (pentru andreeeadenisaa8):

Nu îl face de dragul de a=l face ci pentru a nu/l omorî. Și fiul meu mai mare e adoptat, mama lui naturală a rămas însărcinată la 17 ani, locuia la concubinul mamei ei care nu voia să mai primească și copilul dar măcar a vrut să=i dea darul vieții, să nu=l omoare.Fiul nostru a deși a fost părăsit la 5 zile, a spus că atunci când o va întâlni pe cea care l=a născut îi va spune că o iubește. Un prieten foarte bun al soțului meu e director la o fundație unde sunt primite fetele care vor să păstreze copilul, unde pot sta un timp și după naștere. De altfel la toate secțiile de protecția copilului sunt liste lungi de așteptare pentru cuplurile care vor să adopte copii. Avem niște prieteni, ea e medic el ITst, familie foarte faină care de multți ani încearcă să adopte un copil și au spus că sîau interesat și au întrebat peste tot și au aflat că e mare mafie, se dau multe mii de euro pentru a se putea adopta un copil, ei nu vor să dea mită așa că nu au reusit de ani de zile să adopte un bebeluș, Dacă vrei să găsești o soluție, te rog scrie=mi pe privat.

| andreeeadenisaa8 a răspuns:

Stiti**