| anonim_4396 a întrebat:

Sunt adolescent si am cateva nedumeriri legate de sex si sper sa ma ajutati.

1) Cum pot creste intarzierea ejacularii?
2. Cum pot sa imi dau seama daca prezervativul este lubrifiat in fabrica?
3. De unde pot face rost de lubrifiant pe baza de apa?
4. Cum aflu daca sunt alergic la prezervativ?
5. Este mai eficient prezervativul cu nervuri si striatii?

P.S. : Cred ca fiecare dintre voi a avut intrebari de genul mai ales in perioada adolescentei asa ca rog haterii sa se abata de la comentatii care nu işi au rostul.

Multumesc!

Răspuns Câştigător
| RoCkKiD a răspuns:

1) masturbarea inainte de act, scade putin sensibilitatea. Masturbari succesive fara a ajunge la orgasm, practic te masturbezi pana cand esti aproape de orgasm, astepti putin si tot asa de cateva ori fara sa ejaculezi.

2. Nu am vazut nelubrifiat deci esti safe. Orice iei din magazine/benzinarii e lubrifiat.

3. ia orice lubrifiant de durex dar vezi ca sunt asa de dulci ca faci diabet deci sa nu exagerezi cu el.

4. iei prezervativ, desfaci prezervativ, pui prezervativul pe mana (nu trebuie frecat), arunci prezervativul si astepti 10-15 min. Daca nu ai nici o urma rosie nu esti alegic.

5. Bai sincer, eu toate tipele pe care le-am intrebat au zis ca nu prea fac nimic deosebit dar depinde de la una la alta. Fiecare are alte preferinte si in timp ce una poate fi excitata maxim alta o sa se planga ca o gadila si alta ca o doare.cel mai bine e sa intrebi tipa sau mergi cu varianta standard.

10 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

1. te speli dupa prima ejaculare si o iei de la capat peste 10 min. A doua oara o sa te tina

2. toate prezervativele de calitate sunt, si alea de calitate inseamna Durex.

3. din orice farmacie, suprmarket si chiar benzinarie. Toate lubrefiatele din gama durex sunt pe baza de apa.

4. hmmm

5. daca nu ai experienta nu prea.

| Spartacus12345 a răspuns (pentru suntserios):

Dar prezervativele de la durex au deja lubrifianti pe baza de apa in componenta lor, nu?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Răspunsurile la celelalte întrebari le-ai aflat, ce îți pot zice la 4. e ca mai mult ca sigur nu ești alergic la prezervative. A și de îți recomand, și lubrifiantul sa fie de la durex

| Spartacus12345 a răspuns (pentru anonim_4396):

Dar cele de la durex nu contin deja lubrifiant? Si stii daca sunt bune cele de la Pasante?

| anonim_4396 explică (pentru Spartacus12345):

Eu ți-am zis de lubrifiant ca tu ai întrebat

| Marbella188 a răspuns:

La primele intreabri, ai raspunsuri. Dar la 4, se poate. Poti face alergie la latex. Si acea alergie poate fi mai usoara sau nu. Daca incepi sa stranuti (cum fac eu) si sa ai mancarimi inseamna ca ai alergoe. Eu am, dar mereu inainte sau dupa iau un xyzal, ca corpul sa o accepte mai usor. Daca ai una mai severa, consulta un medic sau foloseşte prezervative naturale. Succes!

| Spartacus12345 a răspuns (pentru Marbella188):

Mersi! Prezervativele contin deja lubrifianti, nu? Adk nu e nevoie sa cumpar eu

| Marbella188 a răspuns (pentru Spartacus12345):

Da, ele au. Asa sunt făcute. Dar dacă vrei sa practici sexul anal pentru mai multa placere e nevoie de lubrifiant.

| Spartacus12345 a răspuns (pentru Marbella188):

Ok, mersi mult!