| agata2001 a întrebat:

Buna, sunt Amalia, am 17 ani şi am o intrebare. Iubitul meu doreste să mă chema la el să ne uităm la un film. Oare vrea sa facem amor? Sau doar sa ne uitam la un film? Mie imi este frica sa fac sex pentru ca doare si pentru ca mama mi-a spus ca daca nu raman virgina pana la 25 de ani, ma da afara din casa. Help

24 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Mare ți-e gradina.
Vezi ca vede maicata întrebarea și ți-o coase pana la 25. Sau Îți dă chiloți de tabla.
Și..amor? Really?

| Freya1 a răspuns:

Pai du-te ca daca nu vei vrea sa faci nimic nu cred ca te violeaza.
Iar maicata este exagerata, la 18 20 poti si tu sa faci sex ca doar nu trebuie sa stie maicata tot.O data ce esti majora nu mai este atat de grav si cred ca ai si tu de gand sa te muti de la a tai pana la 25 de ani

| sofisis a răspuns:

laughing))))
Iarta-ma ca rad dar...wtf?
Pe bune, virgina pana la 25 de ani?
Fereasca Sfantul. laughing))
Si da, doare, dar nu iti imagina ca te urci pe pereti de dureri. E o durere mai mult sau mai putin intensa, tine cateva secunde si aia e.
Pe bune ma? Pana la 25? Dar cum a ajuns ea la varsta asta? Dupa ce termini facultatea ai voie sa faci sex? Wow. Sa-mi aduc aminte sa nu spun vreodata aberatii d'astea copiiilor mei

| SG1995 a răspuns:

Depinde de tip, si de cat de avansata e relatia, mi-e mi-a trecut prin cap o chestie de genul, dar mai mult as vrea sa o invit si pregatesc ceva sa o impresioneze nu sa o indeparteze. Apropos nu e musai ca maica-ta sa afle, dar daca esti dispusa sa o faci mai bine cumperi tu un prezervativ in caz ca amorezul nu se gandeste.

| PersonajFictiv a răspuns:

Cica " amor ".
Nu conteaza doar ce vrea el, conteaza ce vrei si tu,daca tu nu vrei sa faceti " amor " nu o sa faceti si gata.
In rest, treaba cu maica'ta nu ma priveste, depinde ce fel de persoana e.
Daca faci si ea afla, o sa isi schimbe atitudinea fata de tine o perioada, o sa mananci bataie probabil ( ca deh, se practica) chestii din astea.
Dar avand in vedere ca pui intrebari de genul, sunt mari sanse sa faci sex si sa ramai gravida.Stiu sigur ca esti imatura, ca daca nu erai, nu puneai intrebarea asta si nu stiu chiar asa sigur, dar esti mica, undeva la 13 ani, pe acolo sau poate 14, desi nu cred.
Avand in vedere ca nu ai educatie sexuala, esti imatura si mica, eu zic sa iti vezi de scoala cativa ani si apoi, cand o sa fi pregatita, sa te gandesti sa faci sex, daca stii cum sa nu ramai gravida.

Multa bafta.

| sofisis a răspuns (pentru PersonajFictiv):

A scris ca are 17 ani happy

| PersonajFictiv a răspuns (pentru sofisis):

Pacat,tot imatura ramane, la 17 ani de pui intrebari de genul esti imatur/a,fara suparare.
Ar fi mai bine pentru ea de ar ramane virgina inca un an, doi, nu de alta dar, din o chestie din asta ramai gravida si apoi poti avea probleme destul de mari si nu merita.
Daca nu esti capabil sa faci sex si sa nu se lase cu o sarcina mai bine nu faci si evident, cu cat esti mai matur si inteligent cu atat esti si mai precaut/a daca nu ma insel.
Bine, asta in caz ca intrebarea nu e la misto.

| sofisis a răspuns (pentru PersonajFictiv):

Pai n-auzi ca n-are voie pana la 25 oricum?

| PersonajFictiv a răspuns (pentru sofisis):

laughing tine-o la tine in gazda

| sofisis a răspuns (pentru PersonajFictiv):

Cred ca al meu ar fi mega incantat laughing)))

| PersonajFictiv a răspuns (pentru sofisis):

I-ai permite? smug

| sofisis a răspuns (pentru PersonajFictiv):

Pai crezi ca as afla? surprise

| PersonajFictiv a răspuns (pentru sofisis):

Daca esti detectiv bun, da thinking

| sofisis a răspuns (pentru PersonajFictiv):

Dar de ce as vrea sa fac asta? happy

| PersonajFictiv a răspuns (pentru sofisis):

Pai n-ai vrea sa stii daca te inseala sau nu?

| sofisis a răspuns (pentru PersonajFictiv):

Nu, nu fac pe detectivul. Atata timp cat imi vine acasa la timp, cu toti banii si nu se poarta urat sau distant cu mine si nu imi da de banuit, eu nu stau sa caut nod in papura happy
Si nu, nu vreau sa stiu daca si cate f*ute. Cu ce mi-ar face viata mai buna? laughing)) El se jura ca niciodata, ca niciuna dar stii cum e... icredere 100% nu exista niciodata. Aleg sa il cred pe cuvant si gata laughing

| PersonajFictiv a răspuns (pentru sofisis):

Mai bine asa laughing

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Virgina pana la 25 de ani"Buna mama ai tu.Stie sa dea sfaturi)))Daca tot vrei sa o asculti, de ce ai iubit? Cat despre durere, nu e insuportabila.

| kandaraki a răspuns:

Vei privi doar film, nu iti face griji, film-suc-pop corn si gata.

| 94Lucifer94 a răspuns:

Dacă tu crezi că vei ceda tentației și-ți vei începe viața sexuală, atunci mai bine nu te duce. Dar dacă știi să-i spui în față că nu vrei să o faci atunci nu ai de ce să-ți faci griji. Chiar dacă ești acasă la el, nu înseamnă că face ce vrea cu tine.

Răspuns utilizator avertizat
| Cannibal a răspuns:

Fă ce simți.
Nu te lua după maicata, că oricum nu ajungi cu păsărica in rai laughing)))

| Simon_Gabriel_1993 a răspuns:

Eu iti recomand sa ramai virgina pana pe la 55-60 de ani, ca sa fie totul bine. Poate ai norocul sa se mai scoale la vreun mosneag cariciul sa te defloreze, in caz ca vei fi naspa si nu vrea unul mai tanar sa te arda.