| l0ve s3ptemb33r a întrebat:

Buna sunt anca si am 14 ani.am stat cu un baiat(florin) 4 luni. el are 15 ani.era distanta intre noi 15km.ne intalneam de vreo 2-3 ori pe saptamana. dar ininte de a incepe relatia eu am fost innebunita dupa el deoarece l-am vazut la mare prima data cand am fost cu niste prieteni, atunci m`am indragostit de el.cateva luni dupa ce am venit de la mare tot cu imaginea lui eram. intr-un fel eram obsedata de el. dupa aceea a inceput relatia. l`am iubit foarte mult la inceput pentru ca obtinesesem ceea ce visam si ii doream. dar dupa 3 luni si un pic sentimentul nu mai era reciproc, parca imi pierdeam dragostea fata de el.si un alt baiat(andrei) m`a intrebat daca vreau sa avem o relatie serioasa si sa il las pe respectivul baiat pentru el.la el intr-o relatie serioasa era vorba si de sex happy. pentru ca daca nu ma insela.si am acceptat. l`am inselat pe florin vreo 2 zile, apoi i-am zis sa facem o pauza pentru ca nu mai stiam exact ce simteam. dar nu stiu de la cine a aflat ca l`am inselat si mi-a zis ca sa facem o pauza ca sa fiu cu altu? eu aveam de gand sa fac o pauza cu florin si sa ma despart de andrei. dar pana la urma nu a fost de acord florin cu pauza si ne-am despartit.si am ramas cu andrei.nu stiam daca sunt pregatita sa fac dragoste asadar am incercat sa ma despart si de andrei dar a zis ca mai asteptam vreo 2 luni.si am mai stat un pic impreuna dar dupa aceea nu se mai purta la fel, nu imi mai dadea aceeasi atentie.si m`am despartit de elhappy intretimp mie imi placea de alt tip Tony. dar nu a iesit nimic cu el cu toate ca tot vorbim pe mess si prin msgthinking vroiam sa ajungem la ceva dar n`a fost sa fie. acum imi pare rau ca m`am despartit de andrei, si ma doare cand il vad cu alta.nu mi-am dat seama la timpul potrivit ca chiar imi este drag. florin cred ca vrea sa ne impacam. m`am mai intalnit cu el de vreo 2-3 ori de la despartire si ne-am sarutat luat in brate si alea alea. ce sa fac? eu vreau sa raman cu Tony dar nu stiu de ce tot vorbeste cu mine atat.si am deschis o data subiectul ca sa ajungem la ceva si a zis ca nu prea are rost

Răspuns Câştigător
| Aimee_7045 a răspuns:

Oooawwww
matele incurcate la propriu;)
pei esti intr-o foarte mare dilema intr-adevar
si mai ales pentru ca nu stii ce vrei cu adevarat asta este cel mai rau.
nu stiu cat de bine ai expus tu lucrurile aici... cert e ca ai povestit la propriu
Ce iti pot sugera eu:)
Esti si in vacanta,, deci nu prea exista pericolul sa va izbiti nas in nas, pe nicaieri, cu niciunul
IA O PAUZA
in ce sens?
pentru macar o saptamana... du-te la bunici sau unde poti tu sa ajungi (ideea e sa fie departe de baieti acestia) stai linistita cateva zile
si pune-ti ordine in ganduri
nu te mai gandi ca ai stat cu andrei, si pentru el l-ai lasat pe florin, ca andrei are acum pe alta sau ca a aparut tony
relaxeaza-te si vezi care "iti umple" primul gandurile
vezi...stand departe de ei care iti lipseste cu adevarat.
gandeste-te daca ar merita sa stai cu andrei daca el te vrea doar pentru sex si te-ai preta la asa ceva
gandeste-te daca tony sew uita in vreun fel la tine
si gandeste-te daca mai simti ceva pentru florin (pe care, de altfel l-ai ranit foarte rau) si ai vrea sa te intorci la ei.
Dupa cateva zile bune, saptamani daca se poate faar sa-i vezi, in mometul in care o sa te intalnesty cu ei... o sa stii sigur care e cel care ti-a lipsit cu adevar si pe care chiar il vrei.
SUCCES

12 răspunsuri:
| andradat a răspuns:

Ma enerveaza fetele gen tu, sincer. Voi nu stiti daca iubiti voi nu stiti nimica il iubesc pe florin vai nu sunt cu andrei dar tony ma cauta si nu stiu ce sa fac. Tu te-ai maturizat totusi? Ca stai intre 3 baieti pana apare altu si iar realizezi ca il placi si pe ala si cu ala vrei de fapt sa faci sex si tot asa. Nu mai inteleg nimica. Sunt curioasa cati ani ai

| Octavutzu a răspuns:

Prima oara cuvantul "sex" deja e mult la varsta ta, cred ca ar trebui sa iti cauti un prieten care te iubeste si cu care sa te intelegi bine, unul care nu se gandeste doar la sex pentru ca inca nu esti pregatita sa faci asta cred ca ar trebui sa mai astepti vreo 2 ani si apoi sa incepi ca intre timp corpul sa poata sa se mai dezvolte, sexul accelereaza dezvoltarea dar nu intr'un mod tomai bun. Cat despre baieti care i'ai enumerat mai sus cred ca ar trebui sa incerci sa te impaci cu primul Florin parca, parerea mea el te iubeste avand in vedere ca sunteti la distanta chiar daca nu e mare dar iubirea creste si mai mult, acum gandeste-te si tu cine ar veni la tine chiar si de la 15 km daca nu te'ar iubi, exemplu daca asi fi eu in locul lui daca nu te iubeam nu veneam la tine si gata, deci cred ca el te iubeste si ar fi bine sa incerci sa te inpaci cu el si cred ca ii datorezi si niste scuze, asta daca nu esti si orgolioasawinking. Ai grije de tine si tine minte de sfatul cu sex'ul e cel mai bine sa incepi de la 16 ani in sus. ciaoo.

| claudiu123 a răspuns:

Daca o s-o faci o sa stii ca florin va crede ca esti o cur*a big grin sry dar asa e

| maiaaa ;x a răspuns:

Poate Tony a realizat ca nu esti o fata in care poate sa aiba incredere (scuze:-s). Incearca cumva sa ii dovedesti ca tu chiar tii la el si iti pare rau pentru ce ai facut si asa poate isi va dori si el sa aiba o relatie cu tine.
Succes happy

| ღ {кαтαℓуηα} ♥ a răspuns:

Nu stiu cam multzy baietzy roiesc pe langa tine alege si u ce crezi ca e mai bine pentru viitoru tau

| Diiux a răspuns:

Pff.asta nu prea suna aintrebare. Dar cred ca cel mai bine e sa te gandesti ce vrei, poate ca tipul asta Tony nu vrea sa aveti o relatie poate pentru ca crede ca e mai frumos sa aveti o prietenie.De Andrei nu trebuie sa iti para rau ca e cu alta, in plus el vroia de la tine doar sex. Iar Florin din cate ai scris tu este un baiat de treaba si chiar merita atentia ta.Bine asta acum depinde de tine, pentru ca nuam tu stii ce simti pentru el. Dar eu nu prea numesc asta dragoste.pentru ca ai spus ca te'ai indragostit de Florin iar apoi numai ai fost.eu numesc asta atractie fizicahappySi apoi vine partea cand si tu esti nehotarata ce vrei.gandestete bine.happySper ca ti'am fost de folos la ceva. Aaa da si vreau fundahappy

| galcionak a răspuns:

Da ai o problema; mare tu cati noda in papura fie cu cela pe cine il iubesty si totyl va fi bine,, eu ti-as da un sfat dar dreaba ta tu judici nu eu intoarcete si cereti scyze de florin si eu sper ca te vei simti mai bine pa succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La 14 ani faci sex deja? lol.pai la 35 o sa fi lesbiancalaughing

| ionutdinu21 a răspuns:

Auziti fratilor ce se intampla la o fata de 14 ani coool draga de ce nu stai cu amandoi

| fetitadragutzica a răspuns:

Pai mai incearca si tu sa faci primul pas nu mai astepta ca baietii sa il faca, suna-l pe Tony si spune-i sa iesiti la o cafea si batei multe apropuri ca vrei sa fii cu el si in primul rand spune prietenilor lui sau cineva apropiat de el spune-i sa ii zica ca tu il placi ca atunci se va gandi mult la tine.

| SexyLady_7772 a răspuns:

Sti eu as spune sa nu incepi sa faci sex la 14 ani viata sexuala se incepe la 17 ani si in legatura cu baieti ar fi bine sa stai de vorba cu fiecare in parte si sa iei decizia finala. Succes:*

| a_9929 a răspuns:

Eu zic ca niciun baiat de care ai spus nu merita. Florin nu merita pentru ca el vrea doar sex, acum tu realizezi ca ti-e drag Andrei, iar cu Tony tu incerci sa uiti pe Andrei si pe Florin de asta vorbesti cu el. Incearca pentru o perioada sa scapi de toate mijloacele de comunicare, in special de pc. Poate te va ajuta cu ceva. in acest timp gandeste-te pentru cine ai cu adevarat sentimente puternice si cine te merita.Bafta si gandeste-te de 2 ori inainte sa vorbesti cu unul din ei.