| BuffaloSoldier a întrebat:

Sunt baiat, am 16 ani si in ultima saptamana m-am cam masturbat in fiecare zi si azi a inceput sa ma doara putin testiculul drept cand mergeam. Sa fie oare de la masturbare? Imi va trece de la sine daca ma opresc fara sa mai trebuiasca sa merg la medic?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Durerea care apare uneori la nivelul testiculelor trece la fel de repede precum a aparut. Doar in cazul in care durerea persista mai mult de 1-2 zile, este cazul sa te prezenti la o consultatie efectuata in cadrul sectiei de urologie. Nu exista nicio legatura intre masturbarea practica, numarul sau modul prin care au fost efectuate ''reprizele'' de autosatisfacere si durerea existenta in acel testicul. Multa sanatate!

2 răspunsuri:
| DroIja a răspuns:

Dacă mergi la medic te doare testiculul drept, așa că mai bine-l chemi pe el acasă.
...asta dacă nu s-a masturbat și el zilnic.

| DoctorTeodorM a răspuns:

Buna ziua, am citit mesajul dumneavoastra, propun un consult amanuntit la medic, nu sunt sigur ce este dar in Romania umbla un virus destul de periculos care afecteaza testiculele, multa sanatate si o zi buna.