| anonim_4396 a întrebat:

sunt Baiat de 15 ani si am nevoie de ajutor
Aveti niste sfaturi cum as putea sa scap de dependenta pornografica. Si cum sa scap de masturbare pentru ca nu pot scapa de ea si stiu ca e un pacat ( curvia)?
va rog mult

13 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| 80Cris a răspuns:

In primul rand, eu nu consider masturbarea un pacat. In al doilea rand daca tu stii si simti ca e prea mult, cauta sa-ti umpli timpul cu lucruri utile, care iti plac, fa-ti prieteni, iesi in oras, gaseste-ti pe cineva. Bafta!

| Instinkt a răspuns:

Nu e un pacat daca nu iai da drumu de cateva ori chiar poti intra in traume, nu te poti lasa ca uneori simti cum explodeaza slobozu in tine parte sa o fu*i pe una e o idee buna

| boyandme a răspuns:

Lasa id pe prv ...si iti dau niste sfaturiwinking!

| resp3ct a răspuns:

Daca vrei sa te simti mai bine sa stii ca cu 10-20 lei pe luna esti iertat de pacate.am vazut eu la stiri o biserica super cool big grin

| Roxynutza_7660 a răspuns:

Parerea mea ca sa scapi de asa ceva este sa te culci cu o fata. Incearca sa vezi daca asa nu te mai masturbezi.de pornografie nu stiu ce sa-ti spun, nu cred ca scapi de asa ceva. Baietilor le place sa se uita la filme porno, poze etc

| Night a răspuns:

E tare de tot raspunsul lui anominrolling on the flooram ras cu lacrimirolling on the floor

Pai in primul rand incearca cat poti, straduieste-te sa nu te mai uiti si daca te apuca du-te pe afara imediat si gandeste-te la altceva, de exemplu la o fata care iti place.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai in primul rand trebuie sa incepi sa freci neonul mai putin la calculator si mai mult in baie cu ochii-n vasul de toaleta. Daca parintii te intreaba ce faci acolo le zici ca faci un experiment stiintific iar ei te vor lauda nestiind ce poama de baiat au in casa. In al doilea rand, in loc sa-ti scuipi in palma inainte de a incepe munca freaca-ti palma cu o bucatica de ardei iute. Si in ultimul rand cand iti vine pofta de-o frectie suculenta, intri pe un sait de ghei (barbati care si-o trag la oq maro) sa vezi ce te-asteapta daca nu te potolesti.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Trebuie sa ai vointa mare si cum a spus si cris

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu cred ca trebuie sa nu te mai gandesti la acel lucru urat si sa te decizi unui alt habii!

| blagasamuel a răspuns:

Am reusit, Dumnezeu m-a eliberat de pornografie

| wertyu a răspuns:

Buna, exista un site care iti poate fi de mare ajutor. Se numeste neuroprogres. Urmareste clipurile de pe you tube sau intra la ei pe site.