| Iosif02 a întrebat:

sunt baiat si imi fac **** in fiecare zi si imi iese sperma destul de repede (2-3 minute), iar cand fac sex normal sau oral imi iese si mai repede. Poate ca daca ma masturbez asa de des sa imi iasa asa repede sperma? Cu cat cresc mai mult imi dureaza mai mult masturbarea?

Răspuns Câştigător
| Ramirez04 a răspuns:

Te exciti prea tare. Iti dau un sfat cand f... gandeste-te la altceva si mai lasa... deoparte odata pe saptamana ti-ar prinde bine dar doar atat. Sper ca te-am ajutat acum funda te rog happy

3 răspunsuri:
| seth2016 a răspuns:

>> imi iese si mai repede

Sub un minut se considera ca este ejaculare precoce. In plus problema trebuie sa apara in 75-100% din cazuri, intr-o perioada de cel putin 6 luni si din cauza ei ar trebui sa ai si alte probleme psihologice.
Ejacularea precoce nu ar trebui sa aiba legatura cu probleme mari in relatie, alti factori de stres importanti, cu consumul de substante sau medicamente.

>> Poate ca daca imi fac asa des **** sa imi iasa asa repede sperma?

Nu. Nu are nici o logica. Dupa masturbare ar trebui sa ejaculezi mai tarziu, nu mai repede decat ai dori.

>> Cu cat cresc mai mult imi dureaza mai mult masturbarea?

Nu. Durata depinde mai mult de alte aspecte.

Daca te incadrezi in definitia de mai sus pentru ejaculare precoce exista tratament medical si/sau psihologic in functie de varsta si tipul ejacularii precoce.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ba puisor? esti tanar.nea ion, lucra la o prtida cam o ora, cu toate tehnicile de rigoare, pe care i le povestea unuia ca tine.iar ala; ehaaaa nea ioane, cat f.ti tu odata eu *** de trei ori.adica ma iosife, experienta si durata, vine cu varsta si cu experienta, problema mare e ca ele nu au rabdare sa crestem noi.o f. tatura de 17-18 ani vrea unul cu ea tare, unul cu mintea coapta sa stie ca sa faca, si unul cu bani ca tiriac sa-i satisfaca toate poftele.De asemenea cei trei sa nu stie unul de altul.De obicei la tineri a doua oara tine suficient. daca e ea deasupra sunt sanse mai mari si daca ai baut doua trei pahare de vin rtosu, succes garantat.dar incearca si fa antrenament cu retinerea ejacularii si cu prelungirea preludiului.

| Iosif02 explică:

Si ar mai trebui sa mai fac sex?