| Hehbvah1048 a întrebat:

Sunt clasa a 9-a si imi place de o fata din clasa. Pe aceasta fata o stiu din clasa I, fiind in aceeasi clasa de atunci. Eu consider ca ne cunoastem destul de bine, dar problema este ca imi este rusine sa vorbesc cu ea si nu stiu cum sa o abordez. As vrea sa o invit undeva in oras dar nu stiu cum sa ii spun. Imi puteti da niste sfaturi in privinta aceasta? Chiar nu stiu ce sa fac...

5 răspunsuri:
| Fabyana307 a răspuns:

Încearcă să comunici mai mult cu ea, acum si un simplu mesaj sau o simplă conversatie face minuni. Vezi de ce e pasionată, si vorbeste cu ea despre asta.

| corbulalbrosu a răspuns:

Se considera pe buna dreptate ca este valabila zicala : ''Cu rusinea mori de foame si la fel si al tau ''cocosel'' va muri in pantaloni'' big grin Fiindca va cunoasteti de-o viata, vorba vine ar trebui sa-ti fie cat se poate de simplu si de usor sa o inviti intr-o si la o plimbare in doi, sau sa consumati o felie de pizza, sau sa mergeti la o cofetarie sa-i oferi o prajitura si un pahar de suc. Ai nevoie doar de putin curaj si un pic de determinare. Nimic mai mult. Bafta. Succes!

| PegassiDoctorulThau a răspuns:

Salut! Am avut aceeasi problema însă am scăpat de ea urmărind pe YouTube "Arta Seducției" și "fără sens TV". După ce am pus sfaturile de acolo în practica totul a funcționat bine. Este destul de greu sa ai o relație cu o fata din clasa deoarece ea te iubește ca și coleg. Un fel de friend zone, dar poți încerca. Mult succes în abordare!

| Goete a răspuns:

Deci... inteleg bine? Sunteti de 9 ani impreuna si consideri ca va cunoasteto destul de bine - dar nu ai curaj sa ii vorbesti?

| CazanMihai a răspuns:

O cunosti de 8 ani...sigur trebuie sa fi invatat ceva despre ea