| Diannne a întrebat:

Sunt cu prietenul meu de 11 luni, ne-am tot certat in ultima vreme pe diverse motive dar am hotarat sa nu ne despartim pentru ca consideram ca ne iubim. De cand au inceput certurile(cam de o luna) prietenul meu e mai distant cu mine, nu mai ma suna, nu mai vrea sa iesim pe motiv ca nu are credit(chiar nu are) si nu mai vrea sa iasa afara pentru ca s`a saturat de toata lumea. Nu vrea sa ne despartim pentru ca nu mi-a zis asta niciodata, din contra tot imi zice ca ma iubeste, sa il sun, sa ramanem toata viata impreuna. Am tot vorbit la telefon cu un prieten de`al lui, toate bune si frumoase pana ce aseara m`am cam certat cu el si a inceput sa imi zica ca iubitul meu vrea sa ne despartim dar nu imi zice ca sa nu ma faca sa sufar, ca de asta ma ignora, ca el spune ca s`a saturat. Acum nu stiu ce sa cred, iubitul meu are acum telefonul inchis si nu dau de el ca sa vorbesc cu el. Daca ar fi vrut sa ne despartim dc nu mi-ar fi zis el si tot continua sa`mi spuna ca ma iubeste etc? Nu stiu ce sa mai fac

Răspuns Câştigător
| FallenAngel_9244 a răspuns:

Probabil ca nu vrea sa se desparta de tine pentru ca te iubeste si se gandeste cum sa faca sa mearga relatia. Unii baieti se racesc de iubita lor dupa o perioada de certuri, considera asta ca fiind un mod de a se proteja... Tu trebuie sa te gandesti cum il poti aduce "inapoi", incearca sa vorbesti cu el si sa lamuriti problema asta, nu mai asculta la unul si la altul pentru ca unii va vor raul indiferent daca sunt prieteni sau rude...
Sper ca am putut fi de ajutor.

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Distanta dintre voi spune ca nu mai merge relatia numai ca tu nu stii de ce reactioneaza asa el nu te mai iubeste.

| alylove15 a răspuns:

Sa,,plicitisit'' de tine din motivul acesta este distant...nu cred ca mai vrea sa fiti impreuna.

| SpecialGirl a răspuns:

Poate mai exista o fata in viata lui.Si cu siguranta iti spune ca te iubeste pentru ca nu vrea nici pe tine sa te piarda.Nu prea stie ce vrea, dar din ce ai spus tu, e clar ca exista altcineva in viata lui.E mai bine sa vorbesti cu el si sa ii spui ca te doare cum se comporta cu tine in ultima vreme.

| yasmyyy a răspuns:

Poate a aparut alta fata in viata lui, asa m-am certat si eu cu iubitul meu, am fost impreuna 7 luni. Un prieten comun al nostru mi-a tot zis ca ma insala cu alta, dar nu l-am crezut. pana cand m-am convins singura. incearca sa vorbesti cu el si fa-l sa-ti spuna daca mai vrea sa fie cu tine sau nu. sper ca te-am ajutat:*

| Foxie2 a răspuns:

Poate nu-ti spune ca sa nu te raneasca sau are o alta fata...
Cel mai bine ar fi sa vorbesti cu el parerea mea, dar nu la telefon ci fata in fata. POate luai o pauza o luna/ doua si daca o sa va fie dor unul de celalalt atunci o sa stii de iubirea adevarata,(poate l-ai "sufocat" prea mult)... just talk with he.