| Bombonica_5811 a întrebat:

Sunt cu prietenul meu de aproape 3 ani, acum 2 luni ne-am certat din cauza unor prostii si nu am mai vorbit 1 saptamana, dupa care ne-am impacat totul a fost bine nu ne-am mai certat de loc acum el a inceput iar sa ma enerveze, daca il sun uneori zice ca nu a auzit telefonul, alta data i-am dat sms si mi-a spus ca i-a fost lene sa imi raspunda, il sun si el e la servici si imi spune ca are treba si ca ma suna el dupa ce termina treaba, dar nu face asa ma suna dupa 3-4 ore si il intreb ce a mai facut si zice am avut putina treaba cand m-ai sunat tu da acum stau de 3 ore si ma plictisesc.( bine ca si el ma suna dar eu ii raspund mereu straight faceadica nu il caut numai eu )Aseara la fel am vorbit cu el pe la 18:30 si mi-a spus ca ma suna cand se culca si nu m-a sunat, i-am dat mesaj aseara nu mi-a raspuns ca dormea, am vorbit azi dimineata cu el si mi-a spus ca a uitat sa ma sune, si ca ce fac asa mare tragedie ca nu m-a sunat de parca cine stie ce s-a intamplatstraight face nu si-a cerut scuze nu nimic, treaba e ca pana acum nu se culca fara sa imi spuna noapte buna, erea mai atent cu mine acum ma simt asa singura parca nu il mai intereseaza de mine parca ma respinge. Nu stiu ce pot face in situatia asta daca incerc sa discut cu el zice ca iar incep cu ale mele, sau zice ca mi se pare mie, ca sunt eu nebuna.Imi e greu ca tin la el si indiferenta asta chiar doaresad Un sfat pls. fundita :X

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
2 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Stiu ca doare. Dar sunteti deja de 3 ani impreuna si se vede ca intervenit o nepasare din partea lui. Poate s-a plictisit de tine, sau poate esti prea cicalitoare, prea insistenta. :-s Te-ai gandit la asta? Sau poate are o noua prietena...nu stiu ce sa zic. Ceva sigur este de reactioneaza asa. sad
Bafta! :*

| Mousie a răspuns:

Trateaza-l cu indiferenta si ai sa vezi daca termina cu prostiile sau nu.