| Zuzuleasa a întrebat:

Sunt cu prietenul meu de cativa ani si duminica ne-am certat pentru ca trebuia sa ne intalnim iar el m-a sunat cu 1 ora inainte sa imi zica ca nu se simte bine si ca nu mai iesim afara asta fiind pe la ora 11. Dupa 1 ora l-am sunat sa vorbesc ceva cu el si mi-a spus ca este plecat cu un prieten pe afara(eu stiam k este in casa k ii e rau).Mi-a spus ca ma suna cand ajunge acasa era plecat la un targ de masini in apropiere de casa..Au trecut vreo3-4 ore si nu m-a sunat dupa 4 ore m-am gandit sa il sun si mi-a spus ca erea cu prietenul lui si ca se ducea nu stiu pe unde, si eu i-am spus pai acum nu iti mai e rau? Si a inceput sa tipe ca sa il las in pace ca ce trebuie` sa imi dea mie rapotul ca ce trebuie sa stiu eu toate alea, ce face si ca sa il las dracu in pace si cand am vrut sa ii spun ceva mi-a spus bine hai pa fa.jett.(erea cu prietenul lui in masina)I-am inchis tel in nas si nu l-am mai sunat m-a sunat seara pe la ora 8 sa vada ce fac si sa imi povesteasca foarte vesel ce a facut si pe unde a fost asta fara sa il intreb eu ceva.I-am spus ca nu vreau sa imi povesteasca ca nu ma intereseaza si daca i se pare frumos ce mi-a spus. si nu mi-a dat un raspuns concret nu stia cum sa mai suceasca treaba si a tot insistat si nu m-a lasat pana nu mi-a spus pe unde a fost si ce a facut dupa mi-a spus ca ce am murit daca am stat in casa? In fine mi-a spus ca dupa ce a vorbit dimineata cu mine l-a sunat prietenul lui si ca ii erea rusine sa ii spuna ca nu se duce cu el la acel targ si alte tampenii,eu am fost deranjata ca m-a jignit si de fata cu prietenul lui pe care evident il cunosc, discutia nu s-a terminat cu nimic concret pentru ca inca aveam nervi... dupa o jumatate de ora i-am trimis un msj.si i-am spus stai linistit ca de acum in colo nu o sa ma mai intereseze deloc de tine. poate alta data o sa iti fie dor sa ma intereseze, felicitari pentru teatrul ieftin.(asta pentru ca m-a mintit ca ii este rau)nu mi-a raspuns la msj.a doua zi(luni) nu am vorbit cu el dar am aflat de la o ruda de a lui ca el nu se simte bine ca ii este rau si ca o sa se duca la doctor sa vada ce are.Cand am aflat am pus mana pe telefon sa il sun ..suna ocupat ..asta fiind dupa amiaza...nu m-a sunat inapoi..seara pe la 10 l-am sunat iar imi faceam griji pentru el ca nu stiam ce are si mi-a dat ocupat.I-am trimis un msj si i-am spus ca l-am sunat ca am aflat ca ii este rau si vroiam sa stiu cum sa simte.i-am spus sa aiba grija de el si daca are nevoie de ceva poate conta pe mine.Nu mi-a raspuns. Daca am vazut ca face asa nu l-am mai cautat de loc si nici pana la ora asta nu m-a sunat dar nici eu pe el.Ideea e ca nu stiu de ce reactioneaza asa, ne-am mai cerat dar a 2 zi cel tarziu ma suna sau il sunam eu.Nici macar nu imi vorbea urat cum mi-a vorbit la telefon. mereu eu stiam de el si el de mine pe unde suntem.Nu inteleg de ce se comporta asa? Noi ne intelegeam bine si totul erea ok pana duminica.Stiu sigur ca a fost cu prietenul lui, dar nu stiu ce sa mai inteleg voi ce parere aveti? Eu nu as vrea sa il sun tot eu.Dar nu stiu cum sa mai procedez.Nu stiu ce la apucat. app am 24 de ani si el la fel. funditaaaaa happy

3 răspunsuri:
| Silviu591 a răspuns:

24 de ani si te mai gandesti daca ai procedat corect?
NU! De-ndata ce i-ai spus "de acum in colo nu o sa ma mai intereseze deloc de tine" trebuia sa iti tii cuvantul, nu imediat ce ai aflat ca ii este rau sa il suni..pai ce faci? Au valoare cuvintele tale sau doar le spui asa in vant? Lasa-l..nu merita nici 1% atentia ta

| papusica987 a răspuns:

Nu il mai suna, dupa felul in care ti-a vorbit nu merita sa te mai uiti la el macar.
lasa-l in pace nu-l cauta asteapta sa te caute el.

| Ciresyk a răspuns:

Nu il suna! asteapta sa te sune el ca sigur o s-o faca,iar faza cu ti-a spus cand era in masina cu prietenul lui,probabil a vrut ''sa se dea mare'', sa ii arate prietenului lui ca el''conduce''in relatia voastra, e foarte urat ce a facut, in locul tau nici nu i-as mai rasp la telefon, sa simta si el ce ai simtit tu atunci!
happy