| adellina a întrebat:

Sunt cu un baiat de aproape 8 lunihappy. eu il iubesc foarte mult, si el imi zice acelasi lucru, mi-a dovedit de multe ori asta da eu nu il pot crede pentru ca sunt genu de persoana care cu greu ajung sa am incredere il cinevastraight face.

Ceea ce vreau sa zic este ca el pe langa mine mai are si aventuri, spune ca ma iubeste pe mine, doar ca el nu poate sta doar cu o fatastraight face, ci ca important este ca ma iubeste pe mine.Si asta este un motiv pentru care nu il pot crede ca ma iubeste, am inceput sa ma cam indepartez de el, adica sa fiu mai indiferenta, oricum noi ne intelegem foarte bine de la inceputul relatieihappy. dar de multe ori as vrea sa renunt la el...

L'am intrebat daca ii place sa aiba si altele, de ce nu se desparte de mine? Si el mi-a zis ca pe mine ma iubeste, iar celelalte sunt doar aventuri, dar pe mine ma deranjeaza asta.

El mi-a zis clar ca pe el nu l-a mai iubit nicio fata, ca eu sunt singura care l-am iubitsad, chiar si eu mi-am dat seama de asta.

Pe o parte as vrea sa ma despart de el, poate isi va da seama ce a pierdut daca nu vrea sa renunte la alea, inteleg ca orice baiat mai are alte fete pe langa cea pe care o iubeste. dar eu nu mai suport chestia asta... m-am cam saturat... dar imi e si greu sa renunt la elmai ales daca il iubesc mult si poate si el chiar tine la minehappy

Voi ce credeti ca ar trebui sa fac? Sa renunt la el sau sa raman in continuare cu el? poate cu timpul isi va da seama singur ce face, mereu imi zice ca el vrea sa ramana cu mine(adica` sa se casatoreasca cu mine, pentru ca eu sunt asa cum ii place lui)...mereu imi zice ca ma iubeste...nu stiu ce sa fac. ajutati-macryingplss

>Msss:*big grin

Răspuns Câştigător
| bluesky a răspuns:

Trebuia sa precizezi varsta fiecaruia! Daca sunteti peste 18 ani si nu aveti relatii sexuala, trebuie sa il intelegi ca are nevoile lui dar sa nu te culci cu el din obligaatie sau ca sa il tii langa tine. Vorbeste cu el deschis si spueni ca nu poti sa suporti candul ca alta fata il atinge si invers. Eu zic sa ii spui ca daca va continua asa e mai bien sa puneti capat relatie si daca zice ca nu sic a se va schimba atunci da-i un timp sa vezi, poate se schimba. Daca zice ok, e clar ca nu te iubeste!

16 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca vrei mereu, si dupa casatorie sa fii doar nevasta aia afurisita cu care sta de nevoie, atunci stai cu el. Sunt sigura ca acest barbat le spune aventurilor lui despre trine cam asa: e o nebuna, imi face viata amara, mi-e scarba de ea, nu fac sex cu ea ca e urata si gretoasa, dar n-o pot parasi fiindca ma ameninta ca se omoara, dau fiindca mamei mele ii place de ea sau fiindca nu stiu ce. Apoi, dupa casatorie le va spune ca esti o nevasta ingrozitoare dar nu poate da deocamdata divort fiindca esti bolnava sau mai stiu eu ce. Cauta pe aici pe site ca sunt numeroase intrebari de genul: iubitul meu e casatorit si locuieste cu nevasta, dar numai pe mine ma iubeste, oficiala e o zgripturoaica etc.

Abh
| Abh a răspuns:

"inteleg ca orice baiat mai are alte fete pe langa cea pe care o iubeste"
OMG! Grow up!

| Anca a răspuns:

Cum il cheama pe individul asta? big grin big grin big grin

Si te rog reciteste ce ai scris! Si gandeste-te daca inainte sa-l cunosti pe el, ai fi vazut la fel lucrurile.

NU e normal sa te insele! NU e normal sa accepti! SI NU e normal sa-l mai iubesti!

| Anca a răspuns:

No ziºmi si cum il cheama big grin

eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Fii serioasaă. Nu trebuie să accepţi aşa ceva.Trebuie să ştii să te faci respectată. Gândeşte'te dacă chiar meriti aşa ceva. Dacă te'ar iubi cu adevarat nu ar mai putea fi cu altele. Tu din moment ce'l iubeşti pe el mai poţi sa fii şi cu altul? Desparte'te de el şi poate o să dai peste un băiat care să merite. Când o să fii cu unul care o să ţină la tine o să'ţi dai seama că nu a meitat să'ti pierzi timpul cu el.Succes happy

| i.love.me a răspuns:

Sincer nu crezi ca asa le spune si celorlalte fete?

| Moneyandfame a răspuns:

Dupa ce am citit catrenele tale, vin si cu un raspuns. Trezeste-te la realitate pana nu e prea tarziu.

| daniella_4528 a răspuns:

Sunt de acord cu cele de mai sus daca te ar iubi nu sar mai ntilni cu altele iar daca tu il iubesti asa de tare fate ca esti si tu ca el vb te intilnesti cu mai multi baieti si daca te va lasa usor pentru ca te intilnesti cu altii atunci nu te iubeste precis.

| betty17 a răspuns:

E posibil sa te iubeasca si sa fie cu celelalte fete doar pentru placere...sau poate ceea ce iti zice tie le zice si la celelaltestraight face

succes

| cookie_1240 a răspuns:

****... vorbeste cu el mai intai sa pui intrebari aici...

| adellina explică:

Cred ca aveti toti 3 aveti dreptate. oricum eu nu il mai iubesc ca inainte.cum am spus m-am indepartat putin de el.nu trebuie sa il las sa isi bata joc de mine...sa aleaga ori eu ori aleasad>.

multumesc mult pentru raspunsuri:*

| adellina explică:

#Anca...il cheama marius.laughing

#Brigaela. celorlalte fete nu le spune de minestraight face. m-am interesat eu. le stiu pe elewinking
Oricum o sa tin cont de sfaturile voastre.Multumesckiss

| adellina explică:

Amandoi avem 17 anihappy

| razvanutzu a răspuns:

Sincer cred ca ar trebui sa le urmezi sfatul happy gandeste`te cum o sa fi privita de prieteni sau mai incolo de copii pentru ca ai zis si ceva de "casatorit" gandeste`te bine eu cred ca sunt altiii care te merita mai multwinking

| lari67 a răspuns:

Dupa ce am citit si eu.cred ca nu meriat sa suferi pentru el.nu merita sa il iubesti. pur si simplu nu te merita el pe tine. din moment ce zice ca te iubeste doar pe tine, de ce umbla si cu altele? eu cred ca cel mai bine este sa faci tu primul pas, sa nu mai astepti deloc si sa te desparti de el.va fi greu, te inteleg. dar asa e cel mai bine.si cu ocazia acestei despartiri vei invata ceva.si poate chiar te ve maturiza.nu trebuie sa lasi niciodata un baiat sa faca ce vrea el cu tine.si atata timp cat tu nu umbli cu altii si il respecti, acelasi lucru' ar trebui sa faca si el.eu asa cred.
oricum succes mult, si capul sus.fi mai indrazneata si bazeaza-te pe propriile forte!:*

| coco_6679 a răspuns:

TREZESTETE la realitate! si eu am prietena de 6 luni si nu am avut inca nici un contact sexual, si nu am avut nici o aventura, daca o iubesc inseamna ca sunt doar cu ea, pai gandeste-te bine ce vrea sa zica prin "esti asa cum ii place lui"poate el prin asta vrea sa spuna ca tu nu ai nimic impotriva ca el sa te insele si deaceia te iubeste. oricum TREZESTETE si dati seama ca isi bate joc de tinehappy