| alondrakiss a întrebat:

Sunt disperata,m-am despărțit de el, nu știu cum să-l fac sa se întoarcă la mine.Recunosc că am greșit față de el.Incerc sa-l contactez,nu-mi răspunde la telefon.M-am obișnuit cu el, să fiu cu el.Va mulțumesc!

6 răspunsuri:
| Ririru a răspuns:

Buna,

Pai disperata cred ca o sa ramai, daca nu-i arati ca regreti cu vars si indesat ce ai facut, ce-oi fi facut tu. Ideea e ca ne-ai mai si spus ca te-ai obisnuit cu el, ca i-ai gresit, si ca acum il vrei inapoi-TIPIC. Eu zic sa te rogi de el sau sa-l lasi sa-si vada de viata laughing + Poti sa te pregatesti pentru raspunsurile userilor care te vor "critica" (desigur, intr-un mod constructiv laughing )

| Nextone a răspuns:

Am remarcat cuvantul tau "obisnuit". Da, obisnuita nu e acelasi lucru cu iubirea, dar conteaza foarte mult. Atunci cand te obisnuiesi cu ceva si iti si place acel ceva e greu sa renunti.In primul rand ii poti arata ca iti pare rau sau sa iti ceri scuze, iar in al doilea rand ai putea sa fii si tu indiferenta si sa iti vezi de viata ta. Uneori lucrurile se calmeaza fara sa faci nimic. Timpul e cel care decide, asa ca ai rabdare.Nu o sa mori din asta si eu am suferit din dragoste si cred ca toti am suferit la un moment dat, dar cand o sa privesti in urma o sa zici "ce proasta am fost". Poti incerca sa mai dai de el si sa iti ceri scuze( sau trimite-i un mesaj in care ii spui ce simti, macar vei stii ca ai facut ce a stat in puterea ta sa va impacati), dar cel mai simplu e sa nu il mai cauti, iar daca te iubeste o sa te caute. Lucrurile o sa se aseze exact asa cum trebuie daca ai rabdare.

| WaterDrop a răspuns:

Aloooo, femeie disperata ce esti tu disperata, chiar nu ai nici un pic de respect de sine? Nu mai plange aiurea.

De unde stii ca ai gresit fata de el? Poate nu ai gresit cu nimic si doar ai impresia asta.Ar fi fost util sa ne spui si ce s-a intamplat. Poate ai stat cu un manipulator langa tine in tot acest timp si de fapt chiar el a vrut sa ajungeti la aceasta despartire pentru ca se vedea cu alta pe ascuns.Te`ai gandit la asta inainte sa umpli doua pachete de servetele cu lacrimi? Daca chiar tinea la tine, s`ar fi gandit la o posibila impacare si ti-ar fi raspuns macar la telefon.

Invata sa nu mai fii dependenta de o anumita persoana, pentru ca uite in ce situatii poti ajunge. Daca acum te vei intoarce in genunchi la el, este o mare sansa sa-i dai apa la moara si sa faca ce vrea din tine pe viitor. Daca chiar a fost vina ta in exclusivitate, asta e, invata din greseli si nu le mai repeta pe viitor.

Acesta este unul dintre acele clasice cazuri in care el o bate non-stop iar ea il iubeste si nu pleaca de langa el pentru ca s-a obisnuit.Meh!

| Goddess23 a răspuns:

Buna. Sunt doua lucruri diferite:iubirea si obisnuinta. De ce sa stai cu o persoana doar ca te simti obisnuita in preajma sa sau ca te simti confortabil? Nu iti strica viata, daca el nu vrea sa iti raspunda si te ignora atunci resemneaza-te, capul sus, nu poti tine langa tine pe nimeni cu forta. Ai fi mai multumita sa fie cu tine dar sa te insele pentru ca nu te iubeste ci e si el obisnuit cu tine? Nu cred.

| alondrakiss explică:

Avem 8 ani împreună, el repede s-a răcit. Vreau să-i arat că el contează.I-am mai scris dar văd că mă evita.Trebuie să fie ceva că să-l fac sa se întoarcă la mine.

| StGaLLa a răspuns:

Spune-i ca faci sex orce barbat nu refuza un sex.....serios