| anooonniimaa a întrebat:

sunt disperata si nu stiu csf. am facut dragoste cu iubitul meu si nu mi. a curs sânge deloc, nici macar o picatura. el spune ca ma crede dar stiu ca nu este aşa deoarece cand ne certam imi reproseaza mereu ca nu am fost si aşa mai departe. am fost virgina si n. am avut niciodata vreun contact sexual in afara de el.
ce as putea face sa. l conving ca am fost? sau sa-mi curga sange? pana acum am facut de 2x

Răspuns Câştigător
| sofisis a răspuns:

Ce...aaah, imi vine sa urlu de nervi. Informeaza-l pe Romeo asta de doi bani ca himenul sangereaza doar daca este puternic vascularizat. Sunt mai dese cazurile in care nu curge sange deloc sau foarte, foarte putin. De asemenea nu curge sange daca himenul este elastic. Dar el atat de dumb e incat nu si-a dat seama daca intampina sau nu o dificultate la penetrare? Pe bune? Si mai spune-i si ca in activitatile sportive se poate rupe himenul. De exemplu fetele care fac des spagatul au mari sanse sa se defloreze fara sa isi dea seama. Baiatul asta e o bijuterie, ce sa zic. Bleah.

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu ai cum sa il convingi. Daca ai sangera acum, oricine ar sti ca e pacaleala. Numai un barbat care nu te respecta si nu te iubeste deloc ar putea sa iti pună cuvantul la indoiala. Ai ales gresit, te-ai procopsit cu un barbat care nu da doi bani pe tine si asta nu se va schimba niciodata

| mihai69 a răspuns:

De ce n-am avut și eu „ghinionul" ăsta, să dau de una măcar... cu sau fără sângerare, dar măcar să știu că am început împreună să clădim o relație...
Pfff... ce „uameni" dom'le... sad

| mentholinks a răspuns:

Imi pare rau ca ti-ai pierdut virginitatea cu asa un specimen de joasa speta. Relatia cu siguranta nu va dura prea mult.

| Emma30555 a răspuns:

Daca ar avea un pic de experienta si sr fi dat si el seama. Mi se pare absurd

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca e complexat in legatura cu ceva atat de banal ca himenul tau, e clar ca nu trebuie sa iti pierzi timpul cu suparatul ala. Cauta unu normal.

| anooonniimaa explică (pentru anonim_4396):

De. ar fi atat de usor
iti multumesc

| anooonniimaa explică (pentru anonim_4396):

De. ar fi atat de usor
iti multumesc

| Jonas94 a răspuns:

E simplu, îi spui că nu curge din prima, apoi o faceț pe ciclu, o să se sperie cât sânge poate să curgă, și o să-l calmezi big grin
Baftă cu fraierul!

| 2EXA a răspuns:

Stai linistita. Exact in aceeasi situatie am fost si eu ca tine.Nici mie nu mi-a curs.Am avut certuri enorm de dese din cauza asta pana la 1 an jumatate.Momentan avem 2. De curand ne-am uitat amandoi pe Youtube la un tip care era tigan si s-a casatorit cu o romanca si povestea ce traditii au ei.Acolo tipul acesta spunea ca au o traditie cum ca trebuie sa isi pateze camasa ce o poarta, cu sangele fetei la dezvirginare ca semn ca este fecioara sau asa ceva, dupa care urmeaza sa ii arate camasa mamei sale.[Ciudat stiu, ma rog]Tiganii cauta numai fete virgine.
Bun si doamna care detinea emisiunea, il intreaba :Cum s-a intamplat si ce se intampla daca nu ii curge sange.La care baiatul ii raspunde ca trebuie sa fii putin mai dur si " agresiv" ca aceasta sa sangereze, ptc in cazul in care este prea excitata, umeda, vaginul este prea lubrifiat si nu curge sange.
Asa ca iubitul meu probabil de abia acum 1-2 luni a realizat ca am avut dreptate, chiar daca l-am pus si pe fostul sa i confirme ca nu s-a intamplat nimic, tot a fost in dubii.

Bun si in cazul meu a fost in felul urmator.Mi-am dorit enorm de mult ptc ne iubim enorm de mult, am fost foarte umeda si lubrifiata si a intrat ca cutitul in unt. Apoi stiu ca dupa act a inceput sa-mi reproseze, el fiind confuz iar eu fiind super fericita totodata ca eu nu mi-am dorit sa mi curga sange ca mi-era frica sa nu ma fac de ras(mereu imi doresc sa arat perfect etc.am complexe.)
Stai linistita, o sa inteleaga, nu e primul si nici ultimul care nu stiu despre ce e vorba.