| anonim_4396 a întrebat:

sunt fata, am 16 ani si o sa va povestesc ceva ce ma framanta intr-un fel.
Am prieten de 1 luna la care tin f mult(el are 20 de ani), pot spune ca sunt indragostita de el(asa cred) pentru ca se poarta f frumos cu mine si chiar are intentii serioase cu mine, insa cateodata cand nu sunt cu el incep sa ma gandesc si la alt baiat, Alex(18 ani), din trecut cu care am vrut sa fiu insa el a refuzat iar dupa ceva timp mi-a spus ca vrea o aventura cu mine, ba chiar mi-a zis sa il caut de cate ori vreau eu.De cate ori ma vedea se uita insistent la mine, imi zambea uneori ma baga si in seama iar asta m-a facut confuza, nu stiam exact ce vrea de la mine.Si cand a avut o prietena mi s-a spus ca e cu ea pentru a ma face pe mine geloasa, am aflat ca statea cu ea din plictiseala mai mult iar de fiecare data cand era cu ea se uita mai mult la mine decat la ea si asta au observat mai multe persoane.
Eu l-am intrebat ce are cu mine el a spus ca nimic, in timpul in care mi-a zis asta niciodata nu m-a privit in ochi semn ca mintea, in fine.
Chiar Alex mi-a spus ca un coleg de-al lui vrea sa fie cu mine, insa eu nu am vrut.
Mai demult o prietena l-a intrebat daca vrea sa fie cu mine si a zis ca din motive personale nu vrea.
Chiar si atunci cand avea prietena isi cauta altele.Am intrat dp alt id sa vb cu el si m-a invitat in oras, atunci nestiind ca sunt eu, nu i-am aratat nicio poza, insa mi-a spus dupa aia ca banuia ca eu sunt dp alt id.
Acum nu mai simt nimic pentru el dar nuinteleg dc ma mai gandesc la el cateodata...eu chiar as vrea sa stiu daca chiar i-a placut de mine sau nu...asta asa de curioasa, sa nu mor proasta cum se zice. I-am spus ca nu imi mai place de el si a zis bine.Insa nu inteleg acum ma evita si nu stiu dc.Astept raspunsuri si pareri!
Multumeschappy

Răspuns Câştigător
| Ioana_8202 a răspuns:

Bun sfat ti-a dat maryobenucci...nu t mai gandi l altii si ai grija d prietenul tau... o sa iti para rau daca spui k are grija d u si se poarta frumos... t iubeste...

4 răspunsuri:
| Psihoyounger a răspuns:

Incearca sa nu te mai gandesti la acel Alex si ocupa-te de prietenul tau inainte de a fi prea tarziu. In plus, daca ek te iubeste si are intentii bune cu tine, de ce te gandesti la altul? MIe nu mi-ar p; ace ca prietena mea sa se gandeasca la altul cand e cu mine. Il poti rani. Daca esti chiar asa curioasa daca lui alex i-a placut de tine, du-te si intreaba-l: mai alex, asa ca fapt divers, tie ti-a placut vreodata de mine?big grin nu are de ce sa nege daca i-a placut. NU fii rusioasa dar ai mare grija sa nu il ranesti pe iubitul tau de 20 de ani. Daca spui ca nu mai simti nimic pentru alex, incearca sa nu te mai gandesti la el daca vrei sa iti pastrezi relatia actuala cu acel baiat. La urma urmei, pe el il ai, pe celalalt nu! Multa bafta si iubiti-va mult!

by Psihoyounger

| Nastia a răspuns:

Nu lasa vrabia din mana pentru cioara de pe gard, .cum se zice,...
ai nevoie de cineva care sa-ti ofere dragoste neconditionat, nu de un fustangiu,...
cel de 20 de ani tine la tine, ...nu il lasa pentru unul care vrea doar sex,...
in viata vrei ca sot unul sa fie doar al tau, sa nu te raneasca, sa te iubeasca, sa aiba grija de tine si sa nu te forteze in nici un fel,...

| MarYoBenucci a răspuns:

Alex(18 ani), din trecut cu care am vrut sa fiu insa el a refuzat iar dupa ceva timp mi-a spus ca vrea o aventura cu mine, ba chiar mi-a zis sa il caut de cate ori vreau eu... may fato asta vrea sa te f*tawinking ai grija ca e periculoswinking laughing ca mine smug el ti-a dat de inteles ca: de cate ori iti arde de giugiuleala sa-l cauti ca e disponibil ...de asemenea si eu sunt happy daca vrei ma cauti laughing sper ca ti-am luminat putin minteawinking esti chioara nu vezi ca baiatul ala de 20 de ani are intentii bune cu tine iubeste`l ca poate altu nu o sa m-ai gasesti ca elwinking pa

| Swany a răspuns:

Uita de Alex sad

Nu se stie. poate o sa. l pierzi pe prietenul tau sad

Gandeste. te bine.sa nu regreti mai tarziu >:d