| SooJin a întrebat:

Sunt fata, am 18 ani si am observat o pata maronie -neagra pe una din labii. Sunt putin ingrijorata, credeti ca e vreo infectie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Petele pot fii infectii virale, de genul negilor genitali.
Mergi la ginecolog si fa-ti investigatii medicale, pana nu se extind si apar mai multi.

| corbulalbrosu a răspuns:

Respectiva pata, nu poate fi asociata sau considerata a fi o infectie cu transmitere sexuala, sau orice alta natura, din moment ce nu prezinta simptomele specifice infectiilor, cum ar fi senzatia de prurit (mancarime) a zonei din imediata vecinatate, apropiere. Daca persista si/sau se extinde in acel caz ar trebui sa fii consultata de un medic dermato-venerolog. Sanatate!