| juliafjsjfjsj a întrebat:

Buna, sunt fata si am 15 ani, e putin ciudat dar nu ma pot masturba... adica cand o fac nu simt nimic, ce poate sa insemne asta?

16 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

Nu ai descoperit modalitatea care ți se potrivește.
Masturbatul include partea în care meditezi la ceva care te excită și modul în care stimulezi zona respectivă. Cele două aspecte diferă de la o femeie la alta.

| juliafjsjfjsj explică (pentru Ofiintă):

Ma excit dar dupa cand incerc sa o fac nu se intampla nimic,

| Ofiintă a răspuns (pentru juliafjsjfjsj):

Pentru că nu ai găsit modalitatea prin care să îți stimulezi zona respectivă.

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Inseamna ca poate iti doresti prea mult acest lucru iar stresul face sa dispara relaxarea de care e nevoie pentru asa ceva. Incearca sa faci asta cand esti relaxata si te simti bine si nu incerca sa faci ce vezi prin filme, ci exploreaza-te singura si vezi ce iti place tie.

| romeo78 a răspuns:

Pentru că te grăbești, nu îți cunoști corpul, nu cunoști zone erogene.
Graba, strică treaba!

| Violleta2022 a răspuns:

Dar ce anume faci?

| Sofer a răspuns:

Urmărește un video sa vezi tehnicile și o sa înveți sa le practici și sa nu te grăbești.

| juliafjsjfjsj explică (pentru Sofer):

Am incercat, nu s-a întâmplat nimic

| anamaria82726 a răspuns:

Pentru ca nu trebuie sa te masturbezi doar fiindca ai auzit ca asa este normal sau fiindca stii ca toti de varsta ta fac asta sau au incercat. Te masturbezi daca simti sa faci asta, daca ai chef.

| juliafjsjfjsj explică (pentru anamaria82726):

Am chef...simt sa o fac dar cand incerc nu se intampla absolut nimic... am incercat acum cateva zile si nu am rezistat mai mult de 10 secunde

| anamaria82726 a răspuns (pentru juliafjsjfjsj):

Ai chef fiindca esti curioasa. Nu acel gen de chef pe care trebuie sa il ai cand te masturbezi

| Capsunadulce a răspuns:

Că nu ești excitata, oricum nu te forta, fa asta dacă simți nevoia

| Mmcosmin a răspuns:

Cu siguranta nu ai gasit inca modalitatea potrivita pentru tine. Nu te grabi, ai sa o descoperi!

| Florin242006 a răspuns:

Eu sunt baiat si tot 15 ani am si nu ma puteam masturba adica nu "iesea" nimic pana cand cineva mi-a spus ca trebuie sa faci pe ceva