| Balan22 a întrebat:

Buna,sunt foarte speriata, am luat anticonceptionale 8 luni si jumătate, le-am intrerupt la jumatatea blisterului in cea de a 9 a luna, am facut pauza 1 ciclu mentrual, mi-a intarziat 2 saptamani, iar cand mi-a venit in prima zi, am inceput din nou sa iau pastile anticoncepționale. Dupa ce le-am luat a trecut o săptămână si am uitat sa iau doar una, iar in ziua urmatoare am luat 2 pastile, am terminat blisterul si sunt in a 7 a zi de pauza si inca nu a venit, iar iubitul meu s-a terminat in mine.De mâine, e prima zi in care incep un nou blister.Credeti ca sunt gravida, e o dereglare? VA ROG AJUTATI-MA!

3 răspunsuri:
| Denisa0954 a răspuns:

Doamne mai, întâi mergeti la un medic, informati-va, si abia apoi luati anticonceptionale. Ai facut multe greseli, si in loc sa te ajute anticonceptionalele, mai rau ti-au facut, ti au dat din nou organismul peste cap. In primul rand, nu opresti niciodată anticonceptionalele, în al doilea rând, NU AI CUM SA IEI 2 PASTILE PE ZI DACA AI UITAT SA IEI UNA CU O ZI ÎNAINTE.
Macar citeste prospectul daca la doctor nu vrei sa mergi. Nu esti gravidă, doar ti ai dat din nou organismul peste cap, până la urmă pastilele astea sunt hormoni, si luate anapoda dăunează. Te sfătuiesc să folosești prezervativul, în cazul tau e mai safe.

| Denisa0954 a răspuns (pentru Denisa0954):

Nu opresti niciodată anticonceptionalele la jumateatea blisterului*

| Balan22 explică (pentru Denisa0954):

Prima para cand le am luat, am fost la doctor inainte, el mi le-a prescris, a doua oara nu