| Guadelupa a întrebat:

Buna!
Sunt gay si nu reusesc sa fac rost de o relatie serioasa.
Am incercat tot felul de aplicatii de dating dar fara succes, am dat doar de oameni ce vor numai sex-dates. In realitate nici nu are rost sa ma gandesc tinand cont ca 90% din oameni sunt hetero iar mie imi e frica sa dezvalui lumii ce sunt. Incerc de mai mult de 3 ani sa intalnesc pe cineva.
Va rog fara comentarii homofobe.

17 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Parerea mea este ca relatiile homo nu sunt niciodata serioase. Doar *** and go.

| RAY a răspuns:

Barbati asta sunt neserioși indiferent de ce le atrage,homosexuali curvari ce sa faci,asta e, poate nu ai cautat unde trebuia si tu ai jumatatea ta gay, vezi in comunitati gay online, cluburi gay ca sunt, ceva trebuie sa faci nu doar sa iti doresti asta

| corbulalbrosu a răspuns:

Exista cluburi speciale, frecventate de persoanele cu orientare homosexuala. Probabil ca le vei si gasi daca le vei cauta cu mai multa ravna. Bafta. Succes!

| Guadelupa explică (pentru corbulalbrosu):

Exista dar si acolo majoritatea lumii e interesata doar de sex... its a club at the end of the day.

| sofisis a răspuns:

Nu e o problema doar de gay. De principiu oamenii tind sa fie mai libertini. Nu cauta, o sa vina de la sine cand o sa fie momentul. Esti inca tanar. Mai incearca. Traieste-ti viata si cand o fi sa fie, va fi.
Eu de exemplu la 27 mi-am cunoscut sotul. Am o colega care s-a maritat la 37. Adica...21 e nimic. Mai ales fiind barbat. Voua nu va suna ceasul biologic ca noua femeilor big grin

| Donsavas a răspuns:

Nu stiu cum ai calculat tu dar f multa lume e,de fapt,bisexuala.
Intra pe comunități gay, trans, sunt grupuri pe Facebook. Încerci acolo.
Oricum, a fi gay inseamna sa faci sex nu doar sa te masturbezi la porno homo.
O relatie poate începe cu o partidă de sex bun iar aici nu esti in filme, sa te îndrăgostești. Prima dată va atrageti sexual, după intervine atasamentul.

| Guadelupa explică (pentru Donsavas):

Am si facut sex cu barbati. am 21 de ani.

| Donsavas a răspuns (pentru Guadelupa):

Dar dacă nu ai experimentat si cu fete, Nu ai de unde sa stii daca esti gay sau bisexual.

| Guadelupa explică (pentru Donsavas):

Am incercat, nu pot simti nimic pentru o fata

| Donsavas a răspuns (pentru Guadelupa):

Pentru femei nu trebuie să simți sentimente, majoritatea bărbaților simt foarte greu si nu toti se excita asa usor. Poate ca, daca ai mai multe acte sexuale cu ele, vei simți și tu senzația orgasmica cu fete.

| Emazio a răspuns (pentru Donsavas):

De unde ai tras concluzia ca foarte multi sunt bisexuali?
Gay declarati nu am cunoscut, insa lesbiene si bisexuale am cunoscut in numar egal, vreo maximum 10 persoane.

| Swetlly122 a răspuns:

Instalează ți tik tok, acolo sunt foarte multi gay

| Edyy5555 a răspuns:

In primul rand fa o evaluare la ceea ce iti doresti si cauta sa fi la inaltime. Dupa ce ai incredere in tine suficienta incat sa te lansezi in relatie cauta sa gasesti o persoana cu aceleasi hobby si idealuri sa aveti pasiuni comune.

| PopaCristian a răspuns:

Relatie de cuplu nu prea poti sa faci cu un barbat bisexual, trebuie sa cauti un gay care sa doreasca acelasi lucru. E nevoie de rabdare si multe intalniri, cu sau fara partide de sex. Cu cat cunosti mai multi baieti cu atat sansade a gasi un partener stabil va fi mai mare. Sansele de a gasi perechea potrivita sunt mai mari pentru cei activi, intrucat pasivii sunt de aproape trei ori mai numerosi.

| AntonioRaul a răspuns:

Și eu sunt gay, dacă ai nevoie de sfaturi scrie-i, și și eu caut o relație serioasă

| Guadelupa explică:

Nu doar mi-am dorit asta, chiar am cautat (mai mult prin dating apps) dar nu am reusit sa gasesc nimic. Marea majoritate vor doar sex-dates iar acel procent mic care macar arata un interes in a avea o relstie de lunga durata sunt prea batrani/nu sunt genul meu/nu ne potrivim.

| RAY a răspuns (pentru Guadelupa):

Pai asta e valabil si la hetro, asta se promoveaza, curvia, lipsa resposabilitati, destramarea familiei