| CB_Georgiänä_2000 a întrebat:

Buna sunt Georgiana, am 17 ani si sunt maritata, eu si sotul meu ne dorim un bebe, stiti cat poate dura pana se formeaza sarcina? Multumesc

16 răspunsuri:
| Noreasontosimle a răspuns:

Cam doua săptămâni.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Te ai maritat la 17 ani? De ce? Nici măcar nu ai asteptat sa faci 18 ani, numai țiganii se casatoresc la varste mici, faci parte din categoria lor? Referitor la sarcină chiar vrei copil? Tu esti incă un copil.

| DeathIncarnate a răspuns:

Vai de tine fatuca, la 17 ani maritata dejalaughing
Ori sunteti prosti, ori sunteti prosti facuti gramada!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Se formeaza dupa ce termini scoala

| RAY a răspuns:

O data pe luna se elibereaza un ovul care determina schimbari de comportant, asta se numeste ovulatie, ovulatia este ascunsa dar e ok sa faci sex in acel moment, dar tu find tanara e greu de spus, vezi de un calendar si vezi cand e saptamana cu ovulatie mai mare, nu o faceti zilnic si mai rar ca cantitatea de sperma sa fie mai mare in momentul ovulatiei, multa bafta

| corbulalbrosu a răspuns:

Perioada necesara transformarii ovulului fecundat de catre un spermatozoid in sarcina prin asa numitul proces de NIDATIE (de implantare in ENDOMETRU) este de circa 8-9 zile. Pentru a se forma/realiza o sarcina este indicat ca in cele 4-5 zile ale PERIOADEI FERTILE a ciclului menstrual situate inaintea zilei de ovulatie sa se intretina minim 2 contacte sexuale neprotejate cu ejacularea spermei in vagin de fiecare data. Procedand astfel este posibil ca in scurt timp (1-2 luni) sa ramai insarcinata. Succes!

| SG1995 a răspuns:

Pai din ce stiu, daca ovulul a fost fecundat, cam o saptamana.

| Necunoscut112 a răspuns:

Maxim 9 luni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

20 de minute dimineața, la prânz și seara.

| JustStitch a răspuns:

9 luni dureaza sarcina

| OMFGConrad a răspuns:

Te grbăești ca fata mare la măritat. Uh.oh...

| Otto19 a răspuns:

5 minute, 5 zile, 5 luni, 5 ani, incercati pana iese, succes

| JoookkkeeeRRR a răspuns:

9 luni si apare bebe

| ancaancutapp a răspuns:

17 ani soț copil ceva nu se leagă. Termină fata mea liceu făi o facultate o carieră nu sta sa te întrețină barbatul. Dupa poti sa faci si 10 nu 1 da mai întâi realizează ceva si dupa poti vb despre asa ceva.Un copil este o mare responsabilitate, iar tu la 17 ani încă ești un copil.

| laure4ntiu02 a răspuns:

Slava Domnului.nu lua in seama pe cei rai