| InoTkd95 a întrebat:

Sunt iar intr. o stare nasoala. Cei care stiti intrebarea mea cand prietenul meu nu ma mai suna si eram ingrijorata, bun acum am o ipoteza. Am vorbit marti cu el si totul parea ok, si mierkuri. Dar joi seara cand mergeam la sala m-a sunat si mi-a batut niste apropouri cum ca acum daca are mana in ghips si nu o sa ne mai vedem un timp ca putem face ce vrem si asa... Ca el se va duce sa petreaca revelionul cu niste baieti la care o sa invite si fete si bla bla bla chatterbox Mi-am dat seama ca are niste ganduri cu o fata de revelion cel putin si l-am intrebat : eu,, vrei sa ne despartim?" el:,, nu" eu:,, Vrey o pauza?" el:,, Nu. dar." eu:,, Gata am inteles ce vrei!" si i-am inchis, el vroia sa fie jh cu mine sh cu tipa aia, sau cel putin asa am inteles. Kand am ajuns la sala eram plansa toata si eu care eram mereu vesela si zambareata acum chiar m-a intrebat un copilas la sala:,, Irina dc plangi?". Vroiam sa ma opresc dar nu puteam. In aceeasi seara i-am dat un mesaj in care i-am spus :,, Sa stii ca mi-ai facut cel mai frumos cadou de craciun. Aveam multe planuri pentru vacanta asta cu noi doi. Dar te las in legea ta, cu fetele tale, sa faci ce vrei. Nu vreau sa mai vad nici un apel de la tine, iti sterg numarul, scot poza din rama cu noi2, sterg toate pozele cu tine jh cu noi, vreau sa te uit. Acum inteleg dc nu ma mai sunai u. Jh aici iti spun ADIO!" apoi a inceput sa ma sune, mi-am inchis telefonul. De dimineata cand am vazut aveam un mesaj de la el in care scria:,, Dar te iubesc si ce am zis, am zis in gluma, si daca nu te iubeam eram de mult cu cineva dar totusi te iubesc:X si chiar nu vreau sa te pierd acum." Am stat si m-am mai gandit si l-am sunat si i-am spus ca poate e mai bine sa ne despartim totusi. Atunci in vocea lui s-a simtit tristetea. Apoi am mai vb cand am ajuns acasa si mi-a povestit ce s-a intamplat si a zis ca a fost o fata care a vrut sa fie cu el ca sa ne desparta pe noi doi si el i-a spus ca nu vrea sa fie cu ea. Si cand l-am intrebat pana la urma ce facem a zis ca nu stie. Si i-am dat mesaj seara si i-am spus sa se gandeasca bine la ce simte si ce vrea si sa ma anunte. Acum astept un raspuns. Voi ce credeti ca e de facut? Ce credeti ca s-a intamplat totusi? eu sunt foarte buimacita de situatie. in 10 luni de cand suntem impreuna nu am patit asa. Va rog ajutati.ma sa inteleg ce se intampla jh ce e de facutcrying

2 răspunsuri:
| InoTkd95 explică:

@ smileeithme problema e ca noi suntem din orase diferite, ne intalnim de obicei la campionatele de taekwondo, sportul preacticat de noi si acum ca si-a rupt mana nu mai putem, cel putin pana in martie daca nu cumva nu o sa ne mai vedem pana in august.

| smilewithme a răspuns:

Cea mai buna solutie este sa va intalniti si sa vbiti.nu prin mesaje nu prin telefon.mess etc pentru ca asa puteti intelege altceva.
va intalniti frumos ii spui tot ce simti il intrebi ce simte.va hotarati ce e de facut si asa poate rezolvati ceva.
baftabig grin