| vescan4ever a întrebat:

sunt impreuna cu iubita mea de 1 an si vreo 2 luni(eu am 15 ani, ea 15), in acest timp n am facut dragoste deloc.Sunt momente in care ne excitam si eu as vrea s o facem da ea e virgina si ii e frica, si eu sunt virgin dar as vrea s o fac pentru prima data cu ea pentru ca o iubesc, ce ar trebui sa fac s o conving si sa vrea sa facem dragoste? dau funda la cel mai folositor sfat

Răspuns Câştigător
| SociallyDepressed a răspuns:

Stiu ca o iubesti si ca vrei sa fie ea prima dar daca nu e pregatita si nu vrea nu o forta pentru ca nu tu o sa regreti in viitor ci ea!
Si nu e indicat ca fetele sa-si inceapa viata sexuala mai repede de 18 ani deoarece organele lor sexuale nu sunt dezvoltate complet.
Ca sa-ti incepi viata sexuala trebuie sa stii totul despre metode contraceptive si BTS.

13 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dragostea fizică vine pe parcurs, nu se cere și nici nu se convinge.
Sunteți prea mici, și în mod deosebit ea. Își pierde busola de la vârsta asta!
Pa, pa.

| dincolodevise a răspuns:

Daca ea nu vrea nu ai ce sa faci.in plus eu cred ca ar trebui sa te mai gandesti, nu este o varsta potrivita sa va incepeti viata sexuala... daca zici ca o iubesti atat de mult asteapt-o pana cand o sa vrea ea si sa nu insisti atat de mult cu chestia asta ca s-ar putea sa ajungeti la o despartire.sunt foarte multe riscuri asa ca eu zic sa mai asteptati.si ganditi-va bine inainte de asta...

| SkyZ0 a răspuns:

Pai cumparati si voi 1 prezervativ si apucativa de treaba si tot ce trebuie de stiut este ca prima data o sa o doara foarte putin iar apoi placerea e mare succes! Funda :X

| cypryan_3322 a răspuns:

Pai ma bodboy sunteti prea mici pentru chestii din astea...de la 22, 23 ani ar fi bine dar acum cum vrei u.Si daca voi vreti de acum convingeo, spune-i ca nu o sa sae intemple nimic... sper ca te-am ajutat

| Madiitza a răspuns:

Daca nu vrea nu o pooti obliga, ai rabdare. va veni si momentul in care va fi pregatita, friica nu are de ce, doare doar impactul :p

| coliflor a răspuns:

Pai eu cred ca nu trebuie sa incerci tu sa o convingi de nimic in absolut,asta probabil se va intampla cand fetita se va simti pregatita,tu trebuie doar sa o iubesti, ca o iubesti, nu¿¿¿succes

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu insista prea tare cu asta ca o sa se sature sa tot auda''vrei, vrei?''
Daca vrei ca prima data s-o faci cu ea, las-o pe ea sa-ti propuna s-o faceti chiar daca va trebui sa mai astepti ceva timp.Si daca o iubesti, o astepti oricat e nevoiewinking

| VGC a răspuns:

Daca vrei un fiu sau o fica poti sa ii zici si cred ca te va intzelege.Ma inviti la botez ok?

| LordUndead a răspuns:

Explica-i. Spune-i ca nu are de ce sa se teme. Odata si odata tot o sa trebuiasca sa o faca :]

| Bia_3072 a răspuns:

E prea devreme! mai ai rabdare vreo 3 aniwinking

| lorette_9697 a răspuns:

Buna @badboy pai ii este frica deoarece,cum sa-ti explic? ii e frica sa faca acest pas,(asta nu inseamna ca nu te iubeste), ii este frica de riscurile pe care si le asuma, sau pur si simplu nnu are curaj.Nu o poti obliga. daca ai so chinui la cap cu te rog frumos etc. exista risc de despartire, intr-o relatie e nevoie de dragoste(cea ce vad ca intre voi este:X ) colaborare, respect dar si intelegere.Trebuie s-o intelegi si pe ea, mai asteapta unpic ca se impace cu ideea ca chiar o iubesti si vrei sa o faci cu ea. Daca o iubesti cu adevarat mai asteaptaa.:*:*va pup si aveti grija de voi (si de protectia voastra in actul sexual) nu mai bine... FUNDAA? te rogg! Pa, pa.

| Cosmina_6225 a răspuns:

Daca oiubesti cu adevarat nu ar trebui sa o grabesti, ia-o incet daca ii e frica.