| anonim_4396 a întrebat:

Sunt impreuna de o luna cu un baiat, eu am 19 ani si sunt virgina (el 26). Ideea este ca a venit la mine acasa deja de 3 ori si cand ne puneam in pat ma mai mangaia, saruta pasional. Cand sa fac dragoste, mai tarziu sau cand? Sora si parintii mei imi spun ca mai tarziu, dupa cateva luni bune, asa il fac pe el sa ma iubeasca si mai mult. Vreau pareri. P.s. el mi-a spus ca ma asteapta cand vreau eu si de asta ma mai atinge ca se poate crea placere si fara penetrare.

11 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Te asteapta pana cand te va lăsa pentru prima care i se oferă la pat. Poate fi oricand. Daca vrei sa-l tii langa tine, ar trebui sa va apucati de treaba. Cu protectia de rigoare.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu ti se pare stupid sa intreb niste straini de pe net cand sa faci tu sex?

| Emilian65 a răspuns:

Daca el a zis ca te asteapta pana esti pregatita pentru sex, de ce te grabesti?

| Andreeush a răspuns:

Când te simți tu pregătită, nu te lăsa manipulată că o să regreți mai târziu.

| Frank51 a răspuns:

Eu zic sa o faci in data de 16 Mai 2021.

| SG1995 a răspuns:

Dragă été ce îți zic eu? Nu contează ce zice mami, tati, iubi, sau noi, contează doar asta: Vreau să fac sex sau ba?" Asta e întrebarea real. Iar dacă îți dorești să o faci, ești liberă să ți-o tragi.

Răspuns utilizator avertizat
| Jay1 a răspuns:

Din câte spui înţeleg că tu doreşti foarte mult să rămâi alături de acest bărbat.
Decizia de a deveni intimi este un pas foarte important în relaţia dintre voi. Este un angajament atat fizic cat mai ales emoţional, un angajament pe care trebuie sa fii siguă că ţi-l poti asuma. Ce vei face, cum, până unde vei merge, asta numai tu trebuie să hotărăşti. Si odată luată o hotărâre, dacă se dovedeşte a fi bună, trebuie să ţi-o respecţi.

Răspuns utilizator avertizat
| Patronu1 a răspuns:

Dacă el are răbdare cu tine și a zis ca te așteaptă, atunci asta înseamnă deja ca te iubește destul. Sa faci pasul asta numai când te simți tu pregătita, și ști ca ești pregătită atunci când încetezi sa te întrebi dacă ești pregătită. Bafta!

| aceafata15 a răspuns:

Când te simți pregătită este cel mai bine, nu când îți spune cineva, dacă nu ești și el te așteaptă atunci e bine