| Alexandra6181727 a întrebat:

Buna sunt însărcinată in 4 luni și am o infecția la ureche trebuie, sa fac operație. Știe cineva dacă Anestezia locală poate afecta sarcina?

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Parerea mea este ca nu va afecta. Dar cere parerea unui medic, nu lua in considerare ce spunem noi. NU suntem medici.

| Violleta2022 a răspuns:

Asta va stii medicul care iti face operatia, fiindca sunt metode sa foloseasca altceva care sa nu afecteze fatul.
dar tu ai obligatia sa-i spui ac esti gravdia in 4 luni.

| corbulalbrosu a răspuns:

In situatia descrisa, anestezia locala in mod cert nu va avea niciun efect negativ sau orice alta repercursiune asupra sanatatii fatului.