| Pissitau18 a întrebat:

Sunt însărcinată în 6 săptămâni și 3 zile. În seara asta am avut sânge pe chilot. Se poate sa fac avort? sau e ceva obișnuit?
PS:EU AM MAI AVUT O PIERDERE DE SARCINA TOT ÎN PERIOADA ASTA. Dar atunci cred ca au fost motive, am carat greutăți, dar acum nu. E URGENT. CE POT SA FAC? MEDICUL MEU NU E ÎN spital pana pe 5 august.

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

In astfel de cazuri mai alaes ca ai un antecedent nefericit, in aceasta privinta, te adresezi cat mai urgent unui alt medic ginecolog sau obstetrician. Sanatate!

| Pissitau18 explică (pentru corbulalbrosu):

Dar ar putea fi vorba de un avort?

| Emilian65 a răspuns:

Consulta un alt medic ginecolog, care iti va spune ce ai de facut in continuare, pentru a evita un eventual avort.

| Diana12222 a răspuns:

De ce nu te duci la alt medic sau de ce nu iti suni medicul sa vezi ce ai? Sa nu stai speriata sfatul meu