| deeadragutza2 a întrebat:

Buna sunt intr-o mare dilema. sunt cu un baia de 7 luni. prietena mea nu il suporta pentru ca i-a batut fostul prieten. si cand sa ies cu ei nu stiu cum sa ma impart. daca stau cu el se supara prietenii lui daca stau cu ea se supara el. nici sa stam toti nu pot pentru ca eu nu prea ii suport unii din prieteni. ajutati-ma va rog si dati-mi un sfat

Răspuns Câştigător
| LaLaLaLoveAlex a răspuns:

Crede-ma ca am fost pusa de muuulte ori in situatia ta.Si nu stiam ce sa fac, cum sa ma impart! Nu face si tu aceeasi greseala ca mine! Esti cu el de 7 luni, cu siguranta tii foarte mult la el. Renunta la prietena ta. Trebuie sa mai faci si sacrificii. Atunci cand va vedea ca ai renuntat la cea mai buna prietena pentru el, se va bucura enorm si plus de asta va renunta si el la prieteni! Prietena ta nu trebuie sa se supere, nu are de ce. Ea se supara acum pentru ca e invidioasa ca nu are prieten si tu ai de 7 luni. Iti spun din propria experienta ca si ea si prietenii lui va vor despartii daca nu faceti ce ti-am spus.Am patit-o de multe ori pentru ca am fost naiva si nu am putut renunta la cea mai buna prietena, care ii spunea numai vorbe aiurea prietenului meu pentru a ne desparti! Voi doi, daca va iubiti, trebuie sa le aratati la toti ca iubirea voastra e mai presus de prietenie si de orice! Bafta multa si sper sa bagi la cap ce ti-am spus! Si iti mai spun un lucru: nu exista prieteni adevarati! Poate la un moment dat iti vei da seama! Pupici

3 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

Ceva se va impune pina la urma.Nu-ti calca sentimentele in picioare pentru ce vor unii si altii.Pastreaza-le ca sint cele mai importante.Restul o sa se aleaga in timp.Succes.

| blondinata14 a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu el si sa ii explici ca nu ii suporti unii prieteni si daca chiar tine la tine o sa te inteleaga si o sa faca sacrificii pentru tinetongue

| dolsh3 a răspuns:

Lol ma lala si nu mai stiu cum eu sunt cea m'ai buna pr a iei si + ca eu defiecare data can ii era rau sau asa mereu o sustineam. si ca sa stii exista prieteni adevarati. si + ca pr ei e un vagabondstraight face