| Sherif77 a întrebat:

Sunt intr-o relatie cu o fata de aproape 2 ani si in ultimul timp observ ca nu o mai iubesc. Nu mai simt pentru ea ce simteam mai demult... Ea stiu ca ma iubeste si nu stiu cum sa ma despart de ea...sigur va suferi Ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| SandeMiko a răspuns:

Daca simti ca nu mai ai sentimente fata de ea cel mai bine ar fi sa va despartiti...va suferi in orce caz pentru ca te iubeste...dar vezi sa nu regreti dupa aceasta

4 răspunsuri:
| Superior a răspuns:

Ai sub 15 ani? Cel mai probabil acea relatie era doar o plictiseala,si ati propus sa aveti o "relatie" ca sa pierdeti timpul. Stii ce inseamna iubirea? Oricum,indiferent cum am lua-o,fa ce vrei tu,suntem useri,nu psihologi. Inafara de raspunsul asta toate vor fi gen "Fa ce-ti spune inima".de fapt si raspunsul asta e cam asa dar mno. Oricum,presupun ca tu esti ala din poza? Pana la urma indiferent ce am spune, unii sa te tii de ea, unii sa renunti, tu tot cum te taie capu' o iei, deci raspunsul vine din tine, nu de la noi.

| Kira5854 a răspuns:

Uneori, oamenii si in general adolescentii, confunda iubirea cu acea emotie de inceput. Este foarte important sa stii ca acea "emotie" ca si cum te-ai cutremura in interior, e doar o consecinta a nesigurantei si dorintei de a nu face ceva gresit, iar dupa 2 ani, obisnuindu-te cu persoana respectiva, nu mai simti acelasi lucru, dar tot o vei iubi. Gandeste-te bine daca o iubesti sau iti pasa cu adevarat de ea, incearca sa vezi lucrurile cu alti ochi, iar daca dupa ce analizezi bine situatia, daca realizezi ca nu este persoana potrivita pentru tine, incearca sa ii comunici alegerea ta pentru ca in caz contrariu, nu doar ca te ti pe tine in loc din a lua de la capat, dar o ti si pe ea in loc, iar cu cat trece mai multi timp poate fi mai dureros, sau ea poate chiar simte diferenta ta de comportament si se simte ranita pe interior pe zi ce trece, e mai bine sa fi sincer, nu doar ca ii vei face ei o favoare, dar iti vei lua si tu o piatra de pe inima.

| RazvanAnswers a răspuns:

II **** o palma si ii spui :Inapoi in beci!:

| mona1mi a răspuns:

Eu te-as sfatui sa aveti o discutie serioasa de la ce sa ajuns sa nu mai simti nici, poate s rezolva. Multe perechi pied interesul din cauza ca discut foarte putin despre nevoiele si placerile sale.
Daca nu ajuta inseamna ca nu mai este ce salva si incearca sa-i lamureste lejer ca sa nu sufere atat de tare