| anonim_4396 a întrebat:

Buna, sunt intr-o relație cu o fata de aproape un an și mi-a zis ca intr-un final vrea sa o facă cu mine, pentru ca ma iubește, ea fiind virgina și eu al fel. Ce trebuie sa iau in considerare, in afara de preludiu și protecție? In ce poziție intra mai bine fără sa o doară, dacă se panicheaza și nu mai vrea sa o facem?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca in intrebarea ta te referi la actul sexual de dezvirginare, trebuie sa stii ca aproape intotdeauna (cu foarte rare exceptii) si mai ales in cazul acelor fete care NU au practicat masturbarea intravaginala prin "degetica" sau orice alta metoda, vaginul fiind inca "intact" canalul vaginal este extrem de stramt si din acest motiv procesul de dezvirginare de obicei este foarte/extrem de dureros sau chiar insuportabil de suportat, deci si imposibila de a fi realizata. Durerea foarte intensa care se produce la prima incercare de penetrare se datoreaza faptului ca fibrele existente in muschii care formeaza vaginul sunt supusi la intinderi bruste, continue si exagerate, mult peste limita lor de alungire. Intinderea fibrelor musculare este cu atat mai mare cu cat penisul este mai gros. Vaginul reprezinta un tub elastic care este constituit dintr-o insiruire de multe inele de muschi circulari suprapusi, care au o anumita lungime bine definita. Indiferent de cat timp ar dura preludiul (pregatirea vaginului pentru sex), sau de modul in care este executat preludiul, de cantitatea de lubrifiant folosit si cat de relaxata devine atat femeia, cat si vaginul ei si intreaga zona vulvara, lungimea fibrelor musculare care intra in constitutia muschilor vaginali vor ramane nemodificate, ramanand la fel de lungi si din acest motiv canalul vaginal ramane la fel de stramt si la fel de greu de penetrat. In momentul in care penisul este introdus fortat in acel canal foarte stramt, muschii fiind intinsi instantaneu si in mod brutal, va apare intotdeauna durerea in loc de placere si satisfactia sperata/dorita.
In cazul in care aceste intinderi si reveniri repetate a muschilor provocate de penetrarea ritmica a vaginului de catre penis se produce mai mult timp, va provoca mereu febra musculara, exact la fel ca si cea care apare in cazul unui antrenament intens si de durata fara o incalzire prealabila. Intinderea fibrelor musculare la o anumita lungime finala va avea drept urmare o largire a canalului vaginal la o anumita dimensiune/largime, care ulterior se va mentine ramanand definitiva, dar acest lucru necesita o anumita durata in timp. Din acest motiv dupa sexul de dezvirginare se constata ca si urmatoarele contacte sexuale, (numarul este imposibil de precizat), la inceput vor fi uneori foarte dureroase, insa cu timpul treptat durerea va dispare si in locul ei se va instala placerea. Dupa dezvirginare este indicat sa se faca o pauza de cateva zile pana la data urmatorului contact sexual. In aceste zile singura solutie cu adevarat eficienta de a scapa de durere o poate reprezenta abstinenta. De obicei pentru a nu agrava si amplifica durerea aparuta dupa sexul de dezvirginare, este necesara o perioada de circa 2-4 zile de pauza/repaus in care sa se efectueze doar jocuri sexuale, petting, insa fara penetrare. De obicei urmatoarele acte sexuale imposibil de precizat numarul lor (5-7 chiar si 10) vor fi dureroase in mod diferit, insa disconfortul produs de sex se va diminua treptat pe parcursul primelor saptamani de activitate sexuala. Perioada si gradul de disconfort depinde atat de conformatia si dimensiunea vaginului tau cat si de dotarea partenerului de sex cat si a tandretii, modului in care acesta actioneaza de fiecare data. Multa sanatate!

| carbon21 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

I-am făcut eu Degețica, și a intrat destul de bine, doar cu un deget, nu am reușit sa-l bag și pe al doilea.

12 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Lubricant, prezervativ si in rest faci treaba ca in filme, altfel strici blocul motor

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Dar Petting ati facut, macar 6 luni, ca sa stiti ce simtiti si cum si unde?!
Daca nu, riscati sa fie un mare fiasco!
Tu ai sa termini in 20 de secunde dupa ce intri - daca nu inainte! - iar ea nu va apuca sa simta decat ca a intrat ceva in ea si e plina de adn-ul tau.
La vechhimea asta, o poti orgasmiza intai oral, apoi ea fiind uda si excitata, poti intra mult mai usor, fiind dilatata.
Doar cu prezervativ, si foarte bine spalat pe maini, si cu sampanie, prima data!, Plus ciocolata, etc

| carbon21 a răspuns (pentru PsihoSex):

Da, de doua ori, in rest Degețica când cum, doar un deget, nu am vrut sa forțez.

| Mosotti a răspuns:

O sa iti zica ea pozitia cea mai convenabila, stai linistit, pune si lubrifian, desi cand se excita se lubrifiaza ei vaginul, si nu ai avea nevoie. Evident protectie cu prezervativ, asta clar. O lasi sa stea deasupra sa aiba ea controlul, eu cand statea una deasupra mi-a zis "ce generos esti". deci eu cu fata in sus, si ea deasupra, deci ii convenea! Cand o doare iti zice si ajustati pozitia dupa cum zice, te conduce ea, va fi bine.

| carbon21 a răspuns (pentru Mosotti):

Fata pe care ai lăsat-o sa stea deasupra era virgina sau? Ai lărgit puțin vaginul cum zic cei de mai sus, cu 2-3 degete? Sau direct din prima?

| Mosotti a răspuns (pentru carbon21):

Nu era virgina, asta este adevarat, insa in general zicea ca la dezvirginare ele pot spune fin cand le doare, cand nu le doare, de aia e mai bine sa iei una nevirgina ca nu mai ai batai de cap. Insa prietena ta e virgina si va trebui sa va descurcati, aia e. Ca o intrebasem cum a fost prima data. Oricum putin doare ca na, se rupe himenul ala (ce rost are sa fie virgine nu pricep.dar in fine, adica de ce ele natural sunt asa). Deci optimist mergi inainte si vezi ce iese, nu esti primul care dezvirgineaza o femeie. In functie de cum iti zice ca o doare, ca nu, vezi ce faci.

| Andreeush a răspuns:

Câți ani ai?

| Bizon95 a răspuns:

Preludiu serios, cunnilingus serios (cauta pe google ce e aia)
si lubrifiant, e foarte posibil sa nu se ude prima oara, sau nu indeajuns
SUBLINIEZ lubrifiant bazat pe apa, NU altceva (baby oil, sau altele) pentru ca nu e compatibil cu protectia, orice altceva in afara de alea bazate pe apa pot sa distruga prezervativul

| carbon21 a răspuns (pentru Bizon95):

De udat se uda tot timpul uneori chiar ii curge, dacă ii fac sex oral, și masez clit-ul e gata.

| Bizon95 a răspuns (pentru carbon21):

Ah, deja o cunosti, okydoky
GO GET HER TIGER! big grinbig grinbig grinbig grin

| Paul754880338 a răspuns:

Eu m-as gandi la stramosii nostri care au fost privati de deliciile internetului. Oare cum si-au exprimat ei iubirea, curiozitatea si cum au reusit sa perpetueze specia asta minunata.
Fii tu insuti asa cum, sigur ti-ar place sa fie si ea in acele momente si nici intr-un caz nu incerca sa fii ce iti spun alti cunoscatori ca ar fi bine sa fii. Foloseste-ti mintea si inima ...nu doar...