| anonim_4396 a întrebat:

Bună.
Sunt într-o relație de 3 ani cu un bărbat iubitor, înțelegător, romantic etc.
Eu îl iubesc extrem de mult însă este o problema.
Problema este ca se termina prea repede o partidă de sex(dragoste) tine maxim 4 minute chiar 6 uneori el se termina imediat însă eu nici nu am apucat sa ma excit.
Pe o parte îl înțeleg ca este cu serviciul și cu stresul etc.
După ce facem dragoste el adoarme iar eu ma manstrubez sa imi dau drumul sa nu rămân neterminata. Fac asta de 1 an.

Nu vreau să îi spun deoarece ia-și jigni orgoliul bărbătesc.

Ce pot sa fac?
Scuzați-mă pentru greșelile gramaticale.

20 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Pai sincer e exclusiv vina ta ca nu spui nimic, nu faci decat sa acumelezi frustrari care duc la un moment dat ori la inselat ori incheierea relatiei. Da el nu realizeaza ca se termina super repede si ca tu nu esti deloc satisfacuta? Adica ma gandesc ca e destul de evident, de ce nu ia o masura in privinta asta? Incearca eventual sa-l termini in alt mod prima partida si peste ceva timp sa incepeti iar si atunci sa faceti efectiv sex, de obicei barbatii tin mai mult la o a 2-a partida.

| QElenaBoghiu a răspuns (pentru Adry05):

Uneori prefer sa ii fac sex oral, sa nu mai mai dezbrac degeaba.
Chestia ciudata este ca eu fac sex oral doar cu perzevativ iar el aceepta mai greu. Însă mă gândesc că e doar un moment dificil și o își revină.

| danbnz a răspuns:

Asta e buba... nu ii spui!
Vorbeste deschis cu el inainte sa... te rezolvi altfel!

| Violleta2022 a răspuns:

Atata vreme cat nu-i spui si nu-i ceri ca intai sa te satisfaca pe tine, vei ramane intotdaeuna nesatisfacuta si frustrata.
El habar nu are ca tu nu simti ceea ce simte el si nici nu-ipasa, dupa cum vad.
Pune-l sa-ti faca INTOTDEAUNA un preludiu, sa te excite sis a-ti obtina un orgasm clitordian si apoi incepeti partida vaginala, ca asa este normal.
Daca nu-i explici si nu-i ceri, nu are habar ca ar trebui sa te satisfaca.
Ideea este ca, este destul de nesimtit, daca nu vede ca se scapa pe el si tie nu-ti ofera nici un pci de satisfactie.
Lasa jena la o parte si spune-i verde in fata ceea ce te doare, cerandu-i sa fii prima satisfacuta, mai ales ca se scapa pe el atat de repede.

| QElenaBoghiu a răspuns (pentru Violleta2022):

Sincer nu stiu ce să fac.

Dacă ia-și spune, ma-și simți eu prost.
Uneori îl refuz politicos iar el începe sa se supere, dar numai rezist sa fac rutina asta.

I am zis o data în gluma ca se termina repede și mi-a băgat scuze din alea ca eu îl fac sa se termine imediat, oboseala etc.

Unori ma gândesc dacă sa l părăsesc sau nu, nu ma simt fericita chiar dacă îl iubesc.

| Violleta2022 a răspuns (pentru QElenaBoghiu):

Uite cum este treaba, daca nu-i spui doar tu vei avea de suferit si situatia nu se va schimba, pentru ca nu pare un om prea inteligent sau intersat sa te satisfaca.
Asadar, relatia se va rupe mai devreme sau mai tarziu, pentru ca nu este genul de om sa para a fii interesat de altceva, decat de propriul madular.
Fi desteapta si spune-i, macar daca va despartiti sa inteleaga motivul pentru care este parasit, ca sa nu te acuze ca-l inseli, sa inteleaga ca-l parasesti pentru ca-i incapabil sa te satisfaca sau sa-isi dea cat de cat interesul, ca in dragoste, doar unul sa ofere non stop, nu-i corect.
Invata sa spui lucruilor pe nume, fara sa-ti fei rusine, ca oricum nu ai ce pierde, dimpotriva, intr-o relatie sincera de dragoste, se spun lucurilor pe nume si se fac ajustari si compromisuri, de ambele parti. Asta este secretul ueni casnicii (partneriat) fericit si de foarte multi ani.
Sfatul asta vine de la mine, o femeie maritata, cu o casnicie fericita, de peste treizeci si ceva de ani.
Spune-ti lucurilor pe nume, ca sa fiti fericiti, nu va ascundeti de jena si rusine, ca veti ajunge nefericiti si acrii cu timpul, cautand satisfactie pe la altii.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Înainte să înceapă, spune-i dulce că dta ai nevoie de un pic de mângâiere.
Mângâie-l și tu ca să vadă ce plăcut e.
Apoi îi spui tot dulce că dta ai dori să dureze un pic mai mult.
Pentru asta, îi spui tot dulce să se miște un pic mai lent.
Apoi îi sugerezi așa.
Să lase plăcerea să crească lent dar nu prea tare.
Apoi să se oprescă puțin ca plăcerea să scadă un pic, să se estompeze.
Apoi să reia din nou.
Astfel treptat până va urma o noapte în care tăticu nu va mai dormi.
Mama's got a squeeze box She wears on her chest And when Daddy comes home He never gets no rest 'Cause she's playing all night And the music's all right Mama's got a squeeze box Daddy never sleeps at night Well the kids don't eat And the dog can't sleep There's no escape from the music In the whole damn street 'Cause she's playing all night And the music's all right Mama's got a squeeze box Daddy never sleeps at night She goes in and out and in and out and in and out and in and out She's playing all night And the music's all right Mama's got a squeeze box Daddy never sleeps at night She goes, squeeze me, come on and squeeze me Come on and tease me like you do I'm so in love with you Mama's got a squeeze box Daddy never sleeps at night She goes in and out and in and out and in and out and in and out 'Cause she's playing all night And the music's all right Mama's got a squeeze box Daddy never sleeps at night
https://www.youtube.com/watch?v=zzsjUI754Yo

| Emilian65 a răspuns:

Ai rabdare cu el. Isi revine si titul va fi normal.

| Andreeush a răspuns:

Dacă nu vorbești cu el și îi spui atunci problemele nu se vor rezolva singure.
Lasă rușinea și vorbește cu el.

| SG1995 a răspuns:

Fata dragă ești măritată?
Nu!
Ai vreo obligație față de el?
Nu!
Atunci de ce pi*zda mă-si stai cu el dacă nu merge.
Diferența dintre o amiciție și o relație amoroasă e chiar sexul, dacă e varză la acest capitol dă-i papuci, sau ești vreun soi de sado-masochistă?

| Plato a răspuns:

Sa multumesti lui Dumnezeu, asta sa faci.

| sadrian46 a răspuns (pentru Plato):

Să îi mulțumească lui Dumnezeu pentru ce?
Dumnezeu a pus cea mai mare plăcere carnală din timpul vieții unui om, legată de actul sexual, în mod special, ca să indice omului că acest act este cel mai important din viața lui.
Și biata femeie nu beneficiază de exact ceea ce Dumnezeu a pus acolo pentru ea.
Cum ar trebui să sune mulțumirea ei, după dta, Plato?
Doamne îți mulțumesc ție că nu-mi dai ce mi-ai promis, și mi-ai trmis un bărbat care mă umflă cu pompa ca pe o vacă și nu îi pasă de darul pe care tu i l-ai pus la dispoziție ca să satisfacă o femeie, și îți mulțumesc din cauză că așa m-a sfătuit și Plato, că ceea ce vine de la Domnul trebuie să fie bine primit, chiar și un coit fără nici o sfârâială.

| Plato a răspuns (pentru sadrian46):

Citez: "un barbat iubitor, înțelegător, romantic"
Pentru asta sa multumeasca. Cel mai important lucru dat de Dumnezeu este iubirea. Ea are iubire, deci Dumnezeu i-a dat tot.

| flixbuster a răspuns:

Uite, poti sa ii spui ca aceasta este melodia ta preferata:

http://www.youtube.com/watch?v=fUYaosyR4bE

Si neaparat ca versurile au pentru tine o semnificatie speciala:

http://www.azlyrics.com/lyrics/lilyallen/notfair.html

| QElenaBoghiu a răspuns:

Nu fumează și nici alcool nu consumă!

| oz_1736 a răspuns:

Incearca sa-l exciti, dupa ceva timp, si vei obtine a doua partida. Aia va fi a ta cu siguranta

| DanyDav a răspuns:

Incearca sa discuti cu el, poate accepta sa faceti swing, sau sa iti faci un amant, ar trebui sa fie constient de faptul ca nu este suficient de bun in pat si cred ca ar fi de acord sa gasiti o solutie. Dialogul este foarte important si eu sunt baiat si in locul lui as accepta compromisuri fara gelozie si frustrare.

| bbobo22 a răspuns:

Ai ajuns sa ai o frustrare din cauza acestei probleme, si mai ales pentru ca nu discuti cu el. Daca il iubesti atunci incearca sa gasesti un moment in care sa discuti in mod serios problema asta cu el si sa cautati o solutie impreuna. Altfel o sa ajungeti sa va despartiti...

| bobi70 a răspuns:

Pune-l sa iti faca sex oral pana termini apoi faceti sex