| Sarah35277 a întrebat:

Buna, sunt intr-o relatie de 5 luni iar recent el m-a intrebat daca as vrea sa facem dragoste.
Faza e ca amandoi suntem virgini iar eu ma gandesc ca poate e prea scurta durata relatiei. Voi ce ziceti? Sa mai astept? Mereu ii fac glume,, mai asteapta un an!,, Sexul oare strica relatia?
Mereu imi zice ca el ma asteapta pana cand sunt pregatita pentru ca ma iubeste si mi-a spus de mai multe ori ca daca am face dragoste nu m-ar parasi asa cum cred eu deoarece el nu sta cu mine doar pentru asta, deci ce sfaturi aveti?
Daca dupa ce facem sex si ne despartim va face glume pe seama mea? Daca ma va parasi? Ce spuneti, astept raspunsuri!

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Daca vine apocalipsa la noapte? E vb de probabilitati,cu cat doi oameni stau mai mult impreuna fara a face sex cu atat probabilitatea de despartire e mai mica,asta stim din studii,tensiunea sexuala mentine relatia vie, iar increderea si obisnuinta cu cineva creste in timp, desi poti face sex cu el sansa e mica, mai ales ca esti prima din viata lui sexuala, desi sansa e mai mica, 95% sanse ca nu te va lasa dupa sex

8 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Tu fă-i când ești pregătită și gata, ce contează cât aveți și cum aveți. din moment ce întrebi asta aici înseamnă că nu ești pregătită

| ania a răspuns:

Dacă chiar vă iubiți căsătoriți.vă înainte de a face sex.Himenul a fost creat pentru a sigila cu sãnge promisiunea de a fi fidel pe viață.

| Violleta2022 a răspuns:

Depinde cati ani aveti. Daca sunteti majori, chiar nu-i o problema.

| corbulalbrosu a răspuns:

Doar un cocalar marlan este in masura/stare sa procedeze asa cum ai amintit tu in finalul intrebarii tale. Teama ta, precum si amanarea momentului de a-ti incepe viata sexuala, este/poate fi justificata doar de faptul ca inca esti virgina. Atat in dragoste cat si in cazul jocurilor de noroc, trebuie sa-ti asumi anumite riscuri in cazul in care doresti sa iesi in castig. Curaj! Succes!

| mihai69 a răspuns:

„... eu ma gandesc ca poate e prea scurta"
rolling on the floor
Da, asta ar putea fi o problemă, dacă o are prea scurtă. Dar poate e mai bine, o să doară mai puțin.winking
===
Mai serios - dacă vrei, o faci, dacă nu - nu. Noi n-avem de unde să știm dacă iubitul tău e om sau javră.
Dar dacă o să fii mereu în defensivă și nu acorzi o șansă nimănui, riști să rămâi fată bătrână.

| Crackman a răspuns:

A stat destul de mult... Eu chisr daca am am avut prietena virgina... Dupa 3 luni a acceptat sa faca treaba.
Acum nu stiu ce sa zic ori ca sta un an cu tine si dupa te paraseste... Este un risc oricand

| Anemona2020 a răspuns:

Eeee. Stai liniștita ca după sex poate ajungi sa te plictisești tu de el și sa îl părăsești tulaughing)))

| Andreea1778 a răspuns:

Eu cu iubitul meu am făcut după doua săptămâni de relație și încă suntem împreună de 7 luni laughing deci faci cum simți, o faci doar dacă ai încredere în el happy