| Loredana96 a întrebat:

Buna,sunt intr-o relatie de un an jumate cu un baiat care s-a tot tinut de mine 3 ani ca intr-un sfarsit sa accept sa fiu cu el.Am 19 ani, si pana acum 2 am fost virgina.Adica un an si cateva luni el m-a asteptat.El e primul si unicul pana in timpul de fata.
Ma framinta o intrebare, un gind.Sunt zile in care se comporta cu mine foarte frumos si nu am nici un dubiu ca ma iubeste, dar sunt zile (chiar foarte des), cand am impresia ca e plictisit de mine.Decind am inceput relatiile sexuale,niciodata nu l-am refuzat, si poate asta ar fi o cauza, ca am fost mereu la dispozitia lui.
Citeodata am impresia chiar ca nu ma mai iubeste.Nu stiu cum sa ma comport cu el,ca sa ma conving ca intr-adevar are sentimente fata de mine. Poate ar fi bine sa nu fiu asa disponibila? Sa fie zile in care sa-l mai refuz,sa vad cum reactioneaza.
O problema ar mai fi si faptul ca nu prea accepta sa folosim prezervativul, din motiv ca nu simte placerea aia ca fara si folosim metoda actului intrerupt, in care eu nu am incredere.Cind deschis tema asta,el spune ca chiar daca s-ar intampla sa ramin insarcinata, pentru el nu e problema mare pentru ca vrea sa fie cu mine, dar eu nu sunt pregatita pentru a creste un copil.
Ce sa fac?

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Te sfatuiesc sa folosesti cea mai sigura si performanta metoda contraceptiva existenta in acest moment in farmacii si anume inelul intravaginal cu emisie continua de hormoni NuvaRing. Inelul respectiv ofera garantia maxim posibila de peste 99, 6% neegalata de nicio alta metoda de protectie. Orice femeie o poate folosi fara prescriere medicala sau ginecologica. Multa sanatate!

| mihai69 a răspuns:

De anticoncepționale ai auzit?!?

| MidnightR a răspuns:

Ai 19 ani.Probabil varsta lui e tot pe acolo.Foloseste cea mai buna metoda de protectie.
El nu e sub nicio forma pregatit pentru un copil.Si nici tu.Simplul fapt ca vrea sa dea o posibila sarcina pe un grad mai ridicat de placere e o prostie.
Stii 100% ca cineva nu este pregatit sa creasca un copil, sa fie tata, atunci cand spune ca nu este o problema mare ca tu sa ramai insarcinata.
Este o problema uriasa.Copilul nu se creste cu aer si apa.Plus ca ti-ar intrerupe facultatea si ti-ar intarzia o eventuala cariera.
Deci atata timp cat nu esti dispusa sa iei anticonceptionale sau mai stiu eu ce alta metoda de protectie, cu prezervativ sau sut in fund cum spune Conrad.

| OMFGConrad a răspuns:

Cu prezervativ sau dă-i un șut în fund.

| Lepadatu_Stefan_1980 a răspuns:

Esti egoista, asta e parerea mea, te gandesti doar la iubirea pe care doar el ti-o poate darui. De ce nu te gandesti ca,, acele'' zile pentru el au fost proaste si atunci are nevoie de iubire din partea ta? Ceea ce ma face sa cred ca inca te mai iubeste, este faptul ca el a avut vointa sa se tina dupa tine 3 ani si faptul ca si-a asumat povara unui copil imapreuna cu tine. Iubirea este monotona, insa ceeea ce o tine in viata sunt momentele in care aceasta infloreste.