| fluturas88 a întrebat:

sunt intr-o situatie foarte rea.va rog ajutati-ma. m-am impacat cu fostul prieten care m-a facut inainte sa sufar. dar acum de 3 saptamani ne-am impacat pentru ca a spus ca ii pare rau si am hotarat sa ma impac cu el deoarece il iubesc si am observat ca s-a schimbat si el.altfel se comporta cu mine acum.numa parintii mei nu-l accepta pentru ca m-a facut sa sufar mult. da nu vor sa inteleaga ca va fi bine totul si ca nu voi mai suferi.am vrut sa-l chem la mine de craciun si parinti mei m-au facut cu ou si cu otet si mau certat foarte tare de abia vor sa ma lasa se plec undeva ca stie ca m-am impacat cu el.am vrut sa il chem pe prietenu la mine sa vorbeasca cu ai mei. da mi frica deoarece parinti mei is foarte nervosi pe el. ce pot sa fac sa nu ne mai certam si sa il accepte pentru ca asa este foarte rau. ajutati-ma va rog dau funda.va multumesc.

10 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Parintii tai vor, pur si simplu, sa nu mai suferi dupa el.Si e de inteles din moment ce probabil te-au vazut trista si deprimata dupa un pustan fraier!

Ei stiu foarte bine ca dragostea la adolescenta e foarte instabila si de scurta durata, in cele mai multe cazuri!

Tu stai cu ochii pe iubit si vezi daca chiar isi merita cea de-a 2-a sansa!

In rest, vorbeste cu parintii si explica-le ca nu poti sa renunti inca la el, dar vei fi atenta pe viitor!

| gigiro a răspuns:

Daca prietenul tau s-a schimbat cu adevarat, ar trebui sa vina la parintii tai(eventual cu mici cadouri), sa isi ceara iertare. Parintii tai vor ca tu sa nu mai suferi.Ar trebui ca el, sa-si ia angajamentul ca nu te va mai supara niciodata. Spune-le parintilor tai, ca decat sa pleci aiurea, cu un suflet ravasit, mai bine cu el acasa la parintii tai.

| Kylexy a răspuns:

Pai spune-le parintilor tai ca orice greseste si orice om are dreptul la a 2 sansa mult noroc

| Alissya97 a răspuns:

Explicale parintilor tai ca tu tii la el enorm de mult si ca daca te-ai desparti din nou de el ai suferi foarte mult.
Nu il vor crede ca s-a schimbat pana ce el nu le va demonstra acest lucru (:.
Spune-le parintilor ca orice om greste si la un moment dat ii pare rau de tot ce a facut big grin.
Sunt sigura ca daca el s-a schimbat intr-adevar atunci, parinti tai il vor accepta big grin, dar faptul ca s-a schimbat cu adevarat trebuie demonstrat.
Iti doresc multa bafta si sper ca parinti tai sa te inteleaga (:!
Ceau :*!

Răspuns utilizator avertizat
| bsorynovidiu a răspuns:

Daca te'a facut sa suferi, o poate face oricand, nimeni nu se schimba! si parintii tai stiu asta.

| ŁοłłϊÞοÞ a răspuns:

Sunt intr-o sitatie asemanatoare: m-am reindragostit de fostul meu prieten, iar el da semne ca ar vrea sa ne impacam, desi m-a facut sa sufar enorm... vestea buna e ca parintii nu stiu ca am fost cu el laughing in fine, nu asta conteaza acum
sfaturi pentru tine: in primul rand explica-i si prietenului tau despre ce este vorba (daca nu ai facut asta deja) si roaga-l sa aiba rabdare. In legatura cu parintii tai, explica-le totul de la cap la coada si spune-le ca tu il iubesti si ca vei ramane cu el indiferent de ce zic ei. Poate vor ceda pana la urma, vazand ca nu au incotro si tu nu renunti la el. Eu asa asa face big grin. Daca ei continua sa se impotriveasca, prietenul tau s-ar putea simti prost, dar daca te iubeste nu va renunta la tine.
Nu te cunosc, nici pe tine nici pe prietenul tau, dar totusi gandeste-te ca parintii tai ar putea avea drepate. Aparentele insala, ti-o spun din experienta.

Sper ca te-am ajutat happy Bafta! kiss Sarbatori fericite!

| euionutz a răspuns:

Rabdare... timpul va rezolva problema... daca s-a schimbat cu adevarat parintii tai vor observa asta.

| BlueEyes_2305 a răspuns:

Parearea mea e sa le explici ca el tine la tine si este omul potrivit, asta doar daca esti sigura ca s-a schimbat cu adevarat. te pup.sa ne auzim de bine.Craciun Fericit!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai spune-le ca oricine greseste si incearca sa-l scoti in evidenta(prin lucruri bune)pe prietenul tau.