| anasweety a întrebat:

Buna,

Sunt intr-o situatie putin mai complicata si nu prea am cu cine sa vorbesc despre asta, nu stiu ce sa fac de acum inainte. E vorba despre un baiat Andrei, care voia mai demult sa ne combinam si eu l-am refuzat si m-am combinat cu altul, mai rau e ca isi si facuse sperante ca i-am dat eu de inteles, in fine am gresit si am regretat destul. Dupa aia cand tot incercam sa vorbesc cu el si sa ii spun sa fim impreuna imi tot dadea cu flit, de aia nici nu incercam ca ma flituia rau si nu mai aveam curaj. In fine, in primavara l-am chemat sa facem sex, eu eram virgina, i-am zis si lui. L-am chemat pentru ca eu voiam ca el sa fie primul, daca de el imi placea, cu altul chiar nu vroiam...Si am facut sex, doar ca nu mi-a curs sange, de intrat a intrat greu doar la intrare, si el dupa s-a enervat, m a intrebat de ce l-am mintit in legatura cu virginitatea, ca am vrut sa fac impresie, sa par fata cuminte. Si i-am spus ca nu e asa, chiar eram. Apoi incerca el sa se tot certe cu mine, nu prea i-am spus nimic, la urma mi-a spus sa nu stau sa il sun ca a fost doar o aventura si i-am spus: bine. Si am plecat. A doua zi m-a sunat cu ascuns de vreo 3 ori, o data nu am raspuns, dupa aia cand am raspuns erau niste baieti, faceau ei niste glume penibile, si sigur era el, ca pana atunci nu pateam de astea, iar spre seara imi da mesaj un numar ca vrea sa ma cunoasca, i-am dat cu flit din prima, el tot insista, si am zis sa il trag de limba si sa ii cer un facebook, si cand mi-l da, singurul prieten comun pe care il aveam cu el, era baiatul ala cu care am facut sex, cand am vazut m-am enervat pe loc, si desi mi-am spus ca nu o sa il caut dupa, a trebuit sa ii dau mesaj. I-am spus ca daca are ceva sa mi spuna, sa-mi spuna personal nu prin alte mijloace, ca nu am chef sa ma streseze acum tot felul de numere, el nu, o tinea pe a lui ca eu sunt nebuna si iar incerca sa se certe cu mine, si sa ma jigneasca si nu am mai raspuns la mesaje. Apoi dupa o saptamana l-am chemat sa facem sex, mi-a spus ca nu vine, ca asa vrea el, peste o alta saptamana l-am chemat iar si radea el ca mi-e dor si ca ar veni, ca nu ar veni, si pana la urma mi a spus ca nu vine ca s a razgandit (era si el cu baietii si se dadea smecher) si atunci m-am enervat pe el si i-am spus ca nu-l mai sun niciodata si macar eram hotarata ca nu mi vreau sa stiu nimic de el. Dupa vreo doua saptamani am iesit la o cafea cu prietenul ala al lui, despre care v-am spus la inceput ca tot insista sa ma cunosca, Dan, il cheama. Apoi am mai iesit o data cu el, sa vizitam ceva, si ne-am pus poza pe facebook amandoi in acelasi loc, dar separat. Andrei a vazut si i-a dat lui like, singurul like pe care i l a dat vreodata de altfel. Si dupa o perioada de timp, ma trezesc ca intra Andrei pe mine, si ma tot intreba care a fost treaba cu baiatul ala, daca m-am culcat cu el, sa fiu sincera ca doar nu suntem impreuna, si i-am spus ca nu, ca dc s-a gandit la asa ceva? si el imi zice sa fiu sincera, ca el stie tot, si i-am zis ca nu, ca nu sunt genul ala, si imi spune sa las vrajeala si ca de fapt pe el oricum nici nu il deranjeaza si mi-a spus ca trebuie sa iasa de pe net, am zis ok... dupa aia a mai intrat pe mine, mi-a spus ca ii e dor, si ca poate ne intalnim, i am spus ca nu, ca se comporta urat, el imi spunea ca s-a schimbat ca nu se mai comporta asa si i-am spus ca nu stiu ca a fost nesimtit atunci si mi-a spus nah, bine, cum vrei, si am zis bine si am mai vorbit putin ceva legat de serviciul lui si atat. El nu era in tara, lucra in afara. Cand a venit in tara, m-a sunat sa ne intalnim, i am spus ca nu stiu ce sa fac, ca s-a comportat urat atunci si nu mai am incredere, el spunea ca ce a fost a fost, a trecut si ca eu dc nu recunosc ca m-am culcat cu prietenul ala al lui (Dan), si i-am spus ca daca era asa recunosteam, si m-a intrebat daca lui Dan i-am spus ca m-am culcat cu el (cu Andrei), si i am spus: Oricum stia de la tine, dar da, i am spus, ca imi asum tot ce fac si macar nu mint, si am mai vorbit noi, mi-a spus ca nu i-a dat lui numarul meu, ca l-a luat de la apeluri recente. Si pana la urma ne-am intalnit in seara aia, am facut sex, imediat dupa aia ma intreba ce mai fac in general, cu ce ma ocup, si iar a ajuns sa ma intrebe care a fost treaba cu Dan ala, i-am spus ca niciuna ca m-a enervat ca a incercat sa se culce cu mine si nu mai vorbesc cu el, ca e nesimtit si nu-l suport, si la fel si el a inceput sa il barfeasca, i-am spus ca daca vrea ii dau sa citeasca mesajele, si a vrut i-am dat telu, si a citit el, s-a convins ca nu am nicio treaba cu el, mai rau e ca in mesajele alea Dan mi-a scris: "se vede ca esti o fata cuminte, prostul ala nu te merita" etc si asta mai tare s-a enervat, si a inceput sa il barfeasca, spunea ca dupa ce ca i-a gasit si de lucru el face de astea etc si ca Dan i-a spus ca s-a culcat cu mine. Dupa ce am lamurit subiectul, am mai facut o data sex. Apoi iar nu vorbim o perioada, el iar pleaca la lucru in afara, am mai vorbit noi, zicea cand vine sa mergem cateva zile undeva. Problema e ca nu stiu ce m-a apucat pe mine, ca dupa ce am facut-o a doua oara, chiar de a doua zi, m am simtit f rau, pe plan sentimental ma refer, nu a fost ca prima data cand era totul ok si aveam o stare de buna dispozitie mai mereu. Am inceput sa mor de dorul lui, sa ma enervez din orice, mi se pare si naspa sentimentul ca facem doar sex si dupa aia nu mai stiu ce face, il si visez, am si multe cosmaruri, destul ca ziua sunt trista, acum nici macar noaptea nu ma mai pot odihni ca lumea, fix de doua luni mi se intampla asta, nu am mai patit asa pana acum, sa fiu asa confuza si sa nu stiu in ce directie sa o iau si ce sa fac cu viata mea. Asta tine cam de doua luni si ceva, de cand ne am vazut ultima data. In ultimele doua saptamani am si plans, chiar nu inteleg ce m-a luat asa deodata. Am si tinut o dieta si am alergat si am pierdut 6 kg, eu care aveam 170 si 57 kg si nici nu-mi trebuia asa ceva, nu stiu ce m-a apucat, cand ma vad in oglinda iar ma bufneste plansul, arat ca un zombie, Ma gandesc ca asta nici nu o sa ma mai placa.off.O singura prietena stie si i-a mi-a spus sa ii spun ca el e singurul cu care m-am culcat si ca eram indragostita de el si sa nu mai fac pe smechera, si daca ar fi sa fie relatie bine, daca doar sex sa nu mai continui, ca nu e sexul totul si ca mai rau imi fac asa. Si ca cel mai bine e sa spui adevarul. Eu nu am vorbit cu el mai serios si chiar nu stiu ce sa ii zic daca vb, indata ar trebui sa vina in tara si nu mai stiu ce sa ii spun.

8 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Cu regret iti spun, nu am avut nici rabdarea si nici curiozitatea de a citi tot ceea ce ai scris. Poate ca revii cu un rezumat, dar si cu o intrebare concreta.

| cristimihailov a răspuns:

Buna,

Poti sa treci la urmatorul. Cum spunea tipul ala Dan. Asta nu te merita.

I-ai oferit ce i-ai oferit, nu prea mai conteaza ce ai facut. Acum ca ai scapat, cauta pe altul si incearca sa iti faci o relatie corecta in care sa fii fericita si sa nu te simti carpa. Poate carpa e mult spus, dar ai inteles ideea.

| valentingb a răspuns:

Sincer nu știu ce m-a apucat de am citit tot ce ai scris.dar mă bucur că am citit. Este clar că îl iubești, ai avut sentimente pentru el încă de prima dată, altfel nu i te ofereai. S-ar putea ca tu să nu fii de acord cu ce spun eu, ci să spui că nu îl iubești. E foarte normal să ai această părere, ținând cont că de atât de mult timp îți impui să nu îl iubești. Dar o parte din tine mereu a vrut să fiți împreună, nu-i așa? Prima dată când ați făcut-o, și ai văzut că el pleacă, ai sperat să nu plece, ci să rămână cu tine, nu-i așa?
Ești îndrăgostită de el și poate că ai și de ce. Nu pare un băiat rău. Prietena ta ți-a dat sfatul corect, să îi spui că te-ai îndrăgostit de el, și că nu vrei doar sex, ci dragoste. Între timp nu ar fi rău să mai mănânci, ca să aibă ce ține în brațe, dacă o să vrea, când se întoarce. Nu uita că tu ai un mare avantaj: el e singurul bărbat cu care ai fost. Mai rar fete ca tine, pentru el. Poate ar trebui să mai vorbești cu el, și poate îți faci curaj să îi spui ce se întâmplă cu tine în ultima vreme.

| grab a răspuns:

Esti indragostita de el, cum-necum e prima ta iubire si te-ai atasat mult.
Fii sincera cu el la limita de a nu te rani.
Nu te feri sa ii mai dai cate un capac daca o ia razna cu paranoia.
sa nu iti para rau de iubirea pe care o oferi, doar sa nu fii batjocorita...

| Plushul a răspuns:

Se vede ca esti curva laughing daca le tot propuneai la toti sa vina sa se culce cu tine tongue.Te+a mancat in fund treaba ta vezi sa nu ai Sida sau mai stiu eu ce porcarie ca doar ei nu erau virgini cand s+au culcat cu tinewinkingtonguesi+au mai gasit ei una ca tine asa mai cu mancarimi.

| anasweety explică (pentru Plushul):

Pai tu daca esti asa sfanta dc te dezvirginezi cu degetele?laughing asa am vazut la intrebarile tale, in fine, problema ta, nu ma priveste pe mine. Nu le-am propus la toti sa se culce cu mine, i-am propus doar lui, el este singurul cu care m-am culcat vreodata, si te rog nu te mai obosi sa comentezi ca nici eu nu ma mai obosesc sa iti raspund de acum incolo. O seara placuta!

| Plushul a răspuns (pentru anasweety):

Nu sunt sfanta nu am o icoana facuta dupa mine tongue laughing.Dar de acuma ar trebui s ataci si sainghiti pentru ca tu ai vrut sa fii,, gaurita,,laughing)

| Xulescu006 a răspuns:

Ai o viata tare complicata.