| anonim_4396 a întrebat:

sunt Maria, as avea nevoie de niste sfaturi daca ma puteti ajuta pentru ca trec printr-o perioada proasta.Acum 2 ani si jumatate am inceput o relatie cu un baiat din satul meu, si totul era perfect din privinta mea. Dupa ceva timp mi-am inceput viata sexuala cu el... nu pentru ca m-as fi simtit pregatita ci pentru el ...eram prostuta...imi era frica sa nu-l pierd. Cum trecea vremea incepeam sa ma cert cu parintii si cu toti din juru meu pentru el... faceam crize de nervi...credeam ca vor sa ne desparta, parca eram dependenta de el. A trecut un an si jumatate tot asa, si m-am uitat la mesajele lui de pe mess ...am ramas masca, vorbea cu iubita prietenului sau, ii spunea ca ar vrea sa iasa la un suc, si i-am zis ce am citit acolo si ne-am certat, se ruga de mine sa ne impacam si ne-am impacat apoi s-a angajat in constructii intr-un sat vecin asta era cam la inceputul acestei veri(aveam deja 2 ani impreuna) si m-am uitat din nou la mesaje... vorbea cu una din satul in care muncea si eu nu stiam nimic, am incercat sa-i spun si din nou si-a cerut iertare ca no sa se mai repete, dar dupa ceva timp s-a intamplat ceva groaznic, am ramas insarcinata, si am mers impreuna cu parintii sa fac avort... a fost o experienta urata si nu-i doresc nimanui asa ceva, cu toate astea parintii mei erau alaturi de mine insa pe el incepusera sa nu-l mai suporte, Dar eu dupa tot ce s-a intamplat in loc sa-l urasc aveam atata nevoie de el si il iubeam mai mult ca oricand. Dar s-a intamplat din nou vorbea tot cu fata din satul din care lucra si discutile intre ei erau din ce in ce mai aprinse, dupa cum vorbeau erau impreuna cred, desi fata stia ca are prietena, m-am certat din nou cu el si l-am iertat iar. Apoi am plecat o saptamana din localitate, iar el imi spunea ca ii este foarte dor de mine si ca isi doreste sa ajung de ruga satului meu. Am ajuns cu o zi inainte si a venit la mine un prieten de familie, mi-a zis ca nu suporta sa mai vada cum isi bate prietenul meu joc de mine...se intalnea cu inca vreo 5 fete si se sarutau... una era fata din satul in care muncea si mai era una din satul meu...am fost foarte dezamagita dar mai mult de faptul ca tot satul stia, deoarece se vedea cu ele in vazul lumii, doar eu nu stiam... a fost dureros, dar nu i-am zis nimic pentru ca voiam sa-l prind, dar ziua urmatoare de ruga am fost impreuna cu el si prietena mea cea mai buna in sat, si vedeam ce priviri isi tragea cu acea fata din satul meu...era clar ca eram agitata si nu-mi era tot una, inainte de sfarsitul serii el tot insista ca sa ne duca pe mine si prietena mea acasa ...ca sa se vada cu acea fata cred, si ne-a dus, iar cand am ajuns in fata casei am inceput sa ne certam, iar el vorbea urat... m-am facut ca plec cu gandul ca o sa ma opreasca, dar mi-a zis du-te-n p. a mea si a dat sa plece... i-am zis da-te tu si el a inceput sa ma injure foarte urit, m-a facut chiar zdreanta, desi nu stiu care e zdreanta dintre noi pentru ca in toti acesti ani petrecuti impreuna am fost foarte fidela si foarte retrasa, am asteptat sa vina el sa ma scoata din casa... dar el isi petrecea mai mult timp cu prietenii lui decat cu mine, cica ...acum nici nu mai stiu ce sa cred... poate si atunci se intalnea cu altele si ma mintea. Imi amintesc ca inainte il intrebam dacai place de fata aia...si radea spunea ca ii atat de urata si ca nu se compara cu mine si asa imi spun si ceilalti din juru meu... dar cu toate astea pot spune ca a aleso pe ea... poate ca ea ii ofera ce nu pot sa-i ofer eu. Stiu ca sunt o mare proasta pentru ca dupa tot ce mi-a facut in loc sa-l urasc simt ca il iubesc mult si imi e dor de el... ajutati-ma va rog... primiti funda

Răspuns Câştigător
| Libelle a răspuns:

Care e intrebarea de fapt?happy
Stii ce sa faci:scoate-l din viata ta, nu suferii dupa cineva care nu mai e sau nici nu a fost asa cum crezi tu.Lasa-l in urma, si gata.Percepe falsitatea in care ai crezut.

9 răspunsuri:
| lolly a răspuns:

Uite draga mea, baiatul care te inseala, spune ca te iubeste prin cuvinte ca esti frumoasa ca esti viata lui etc, dar totul se justifica prin fapte, uita-te cum se comporta cu tine astea sunt vorbele lui, graiul lui, vocea! totul spune. faptele conteaza nu vorbele, stiu ca iti e greu dar renunta la el, nu te iubeste.

| Clarity a răspuns:

Poi nu stiu cu ce sa te ajutam, imi pare foarte rau ca ai suferit atata, dupa tot ce imi spui se pare ca tu ai tinut foarte mult la el, si daca ai ajuns sa il iubesti asta o sa se schimbe cu greu... Si daca am inteles eu bine voi v-ati despartit deja, ca ai zis ca aia ii ofera mai multe. Oricum nu cred ca ar putea sa ii ofere mai multe ca tine, din moment ce tu ai facut avort si ai suferit atata pentru el. Oricum sa te gandesti mereu ca ii pierderea lui si sa speri ca o sa gasesti ceva mai bun, dupa fiecare rau se ascunde ceva bun. Si chiar daca nu poti sa il uiti acum, si nici peste un timp gandeste-te ca o sa fie bine, si in momentu ala o sa iti dai seama ca faptul ca ai scapat de el ii lucrul cel mai bun ce putea sa tii se intample.

| lynes a răspuns:

Mie imi pare rau de tine! De curiozate,ca sa stiu ce sfat iti dau, cati ani ai acum, in prezent?

| HahahaAb a răspuns:

Mai fata,esti o bleaga! Din cauza lui ai ajuns sa faci avort si sa mai primesti si titlul de "credula satului". Scuze ca vorbesc asa,dar asta e!
Ar trebuii sa-ti faci prieteni noi,sa iesi din sat,eventual du-te la mare sau la munte,o sa intalnesti acolo pe cineva! Si lasa'l in plata Domnului pe asta,ca tot el o sa plaga dupa tine! Si pe viitor,nu mai fi asa de bleaga, serios, si sper ca asta e invatatura de minte!
Mult succes si pleaca undeva 1-2 saptamani!

Răspuns utilizator avertizat
| LadyesA a răspuns:

E normal sa il mai iubesti cred ca pe parcusul relatiei voastre numai tu ai cladi-o el doar a daramat-osad cel mai bine e sa iti gasesti si tu pe altcineva:* funda?

| maria_1035 a răspuns:

Va multumesc mult pentru sfaturile voastre, chiar mi-au fost de folos, mi-a trimis un mesaj si nu i-am raspuns, mi-a cerut prietenia pe facebook si l-am refuzat ...su m-am simtit asa de bine cand l-am refuzat.Am inceput sa-mi fac prietene si ma simt mult mai bine, acum incerca printr-un prieten sa ma traga de limba si sa-mi spuna ca nu-i adevarat. Oricum nici nu se pune problema de vreo impacare. va multumesc mult

| Veve_1647 a răspuns:

Draga Maria, eu ma numesc Corina.Stiu cat de greu iti este,dar totu' o sa treaca,stiu cum e sa-si bata un baiat joc de tine,dar gandeste-te bine ca daca baiatu' asta nu te-ar fi iubit,nu s-ar mai fi intors mereu la tinewinking. Stiu ca tu il iubesti,si daca zici ca e primul' baiat din viata ta,o sa-ti fie foarte greu sa-l uiti.Dar iti dau un sfat:fi mai indiferenta cu el, si o sa vezi ca pana la urma el o sa ajunga in locu' tau, pentru ca indiferenta intotdeauna doare cel mai tare:*:*

| emma_4585 a răspuns:

Ar trebui sa il uiti in totalitate.si sa iti iei viata de la inceput.